21:04 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
6640

Washingtonil on vahendeid Nord Stream 2 projekti elluviimise peatamiseks, ütles USA Euroliidu suursaadik Gordon Sondland.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Tema sõnul on gaasijuhtme ehitus geopoliitiline samm ja muudab Euroopa kaitsetuks vahendab RIA Novosti.

"Kui eurooplased on haavatavad, muutub haavatavaks ka USA. Me ei taha, et talvel kriisi tõttu gaas välja lülitataks," selgitas Sondland Brüsselis esinedes Washingtoni seisukohta. 

Ta märkis, et Ameerika Ühendriigid ei taha, et eurooplased sellisesse olukorda satuksid.

"Kui EL seda loogikat ei mõista, siis võib USA president kasutada ka muid vahendeid, mis on meil samuti olemas — ma ei hakka neid praegu ette lugema – et projekte peatada," ähvardas suursaadik.

Tema sõnul on Washingtonil "palju tööriistu."

"Me ei ole veel kasutanud päris kõiki võimalusi, et ehitust peatada," lisas Sondland, märkides, et tema hinnangul leiab üha rohkem eurooplasi, et sõltuvus Vene gaasist on vale otsus.

Nord Stream 2 raames ehitatakse torujuhet, mis tarnib aastas 55 miljardit kuupmeetrit gaasi Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaale.

Tšehhi ekspert: Nord Stream 2 ei jäta ameeriklaste gaasile ruumi >>

Mitmed riigid on uue gaasijuhtme vastu, eriti Ukraina, kes kardab Venemaa gaasi transiiditulude kaotamist, ja Ameerika Ühendriigid, kes eelistaksid tarbijaile oma vedelgaasi eksportida.

EL jagab juhiseid Serbia energeetikale: kui leiba ei ole, sööge kooki >>

Vladimir Putin märkis, et USA president Donald Trump kaitseb Euroopa energiaga varustamisest rääkides Ameerika ärihuvisid.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on korduvalt rõhutanud, et Berliini jaoks on Nord Stream 2 projekt kommertslik, kuid kinnitanud samaaegselt Venemaa gaasi transiidi säilimist ka Ukraina kaudu. Vene pool on korduvalt kinnitanud, et Nord Stream 2 projekt on täiesti konkurentsivõimeline ega eelda gaasitransiidi peatamist Ukraina suunalt.

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Poola gaasigambiit
"Pistriku" lend
"Mõttehiiglane" kutsus Ameerika Ühendriike Poolat Vene-Saksa silmusest päästma
Tagid:
torugaas, väljapressimine, vedelgaas, ähvardus, sanktsioonid, Gordon Sondland, Donald Trump, Angela Merkel, Euroopa Liit, USA, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad