18:43 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
47 0 0

Valimised Donetski RV-s ja Luganski RV-s toimusid 11. novembril.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin kutsus Donbassi tunnustamata vabariikides toimunud valimiste kriitikast rääkides üles esmajoones hukka mõistma tapmised nendes vabariikides, edastab RIA Novosti.

"Mis puudutab kelle iganes hukkamõistmist nende valimiste puhul: me ei ole miskipärast kuulnud hukkamõistu tapmiste kohta, mis nende tunnustamata vabariikide aladel toimuvad, vaat selles on kogu lugu. Kõigepealt tuleb hukka mõista poliitiliselt motiveeritud tapmised, mis seal aset leiavad," märkis Venemaa president Singapuri-visiidi tulemuste pressikonverentsil.

Donbassi kasvatajad kavatsevad saavutada soovitud tulemuse viie aastaga, kulutades selleks 60 miljonit dollari Ameerika maksumaksja raha
© Sputnik / Игорь Маслов

Kiiev on teatanud, et ei tunnista Donbassis toimunud valimisi, samuti on neid kritiseeritud Euroopa Liidus ja USA-s. Samas, nagu Kremlis rõhutati, ei lähe Donetski RV ja Luganski RV valimised vastuollu Minski kokkulepetega.

Ukraina kehtestas venelastele piiririkkumise eest kriminaalvastutuse>>

Putin märkis, et Ukraina ametisoleva administratsiooni poliitika ei luba loota konflikti rahumeelsele lahendamisele Donbassis.

"Aga sellegipoolest leiame me, et teist teed ei ole, niikuinii tuleb jõuda kokkuleppele," lisas ta.

Putini sõnul ei ole Kiiev seniajani ilmutanud soovi Minski kokkuleppeid täita.

"Mitte midagi ei toimu. Isegi seadus Donbassi eristaatuse kohta, mis sai Ukraina parlamendi poolt vastu võetud, ei ole seniajani jõustunud. See on olukorra lahendamise võtmeelemendiks. Justkui nii peakski olema. Kõik ootavad mingisugust Minski lepete täitmist Venemaalt, aga seda, et Kiievi võimud mitte midagi ei tee, seda eelistatakse mitte märgata," rõhutas Venemaa president.

Valimised Donetski RV-s ja Luganski RV-s toimusid 11. novembril. Võidu saavutasid Donetski praegune riigijuht Deniss Pušilin ja tema liikumine Donetski Vabariik ning Luganski RV riigijuhi kohusetäitja Leonid Pasetšnik ja tema juhitav ühiskondlik liikumine Rahu Luganski Piirkonnale.

Minski kokkulepete täitmine
Minski kokkulepete täitmine
Tagid:
valimised, Vladimir Putin, Luganski RV, Donetski RV, Donbass

Peamised teemad