12:12 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (25)
79 0 0

Valitsus ei jõudnud kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Välisminister Sven Mikser tegi kabinetinõupidamisel ettepaneku, et valitsus avaldaks toetust ÜRO globaalsele ränderaamistikule, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Mikser ütles ERR-ile, et Keskerakond kaldus ränderaamistikku toetama, aga Isamaa blokkis selle ning Eesti Marrakechis raamistiku taga pole.

Eesti võtab maksimaalselt vastu 305 pagulast, illustratiivne foto
© Sputnik / Кристина Афанасьева

"Edasised arengud saavad olla sisepoliitilised. Mis täpsemalt, ei oska ma veel prognoosida. Efektiivse tegevuse praegune valitsus täna lõpetas ja edasi langetab see valimisteni vaid formaalseid otsuseid," ütles Mikser.

Justiitsminister Urmas Reinsalu tegi ettepaneku, et valitsus seda toetust ei annaks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Tšehhi jääb ÜRO rändeleppest kõrvale>>

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul tegi valitsus õige otsuse, kui jättis ÜRO ränderaamistiku leppele heakskiidu andmata, liJustiitsminister Urmas Reinsalu sõnul tegi valitsus õige otsuse, kui jättis ÜRO ränderaamistiku leppele heakskiidu andmata, lisades, et koalitsiooni koostöö seeläbi ei kannata, kuigi on palju erinevaid arvamusi.

Paljud Lähis-Ida migrandid pole suutnud saksa ühiskonda sobituda, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Строителев

"Kui on küsimus rahvuslikes huvides, siis peab Eesti vahest olema ka paha poiss," ütles Reinsalu neljapäeval ERR-ile. "Eesti huve silmas pidades oli tegemist õige otsusega."sades, et koalitsiooni koostöö seeläbi ei kannata, kuigi on palju erinevaid arvamusi.

Valitsus otsustas neljapäeval pärast tunde kestnud kabinetinõupidamist jätta ÜRO ränderaamistik toetuseta.

EL andis põgenikekvoodist keeldunud riigid kohtusse>>

"Koalitsiooni luues leppisime me kokku, et langetame otsuseid konsensuslikult. Seda konsensust me täna kahjuks ei saavutanud," lausus peaminister Jüri Ratas. "Rände igakülgne haldamine on tähtis kõikidele riikidele ning Eesti seadused peegeldavad nii täna kui tulevikus euroopalikke ja demokraatlikke põhimõtteid."

President Kersti Kaljulaid ütles varem, et ei sõida Marokosse Marrakechi ÜRO kohtumisele, kui Eesti valitsus ei jõua rändeleppe osas üksmeelele.

Sputnik Eesti teatas varem, et Tšehhi valitsus otsustas jääda kõrvale ÜRO rändeleppest, millest peaks saama esimene migratsiooni haldamiseks mõeldud ülemaailmne dokument.

Ka Austria valitsus ei allkirjasta ülemaailmset ohutu ja reguleeritud migratsiooni kokkulepet, teatas uudisteagentuur APA. Eelmisel aastal ametisse astunud konservatiivist kantsler Sebastian Kurz, kes valitseb koalitsiooni rahvusliku ja migratsioonivastase Vabadusparteiga, ja asekantsler Heinz-Christian Strache ütlesid, et Austria ei allkirjasta dokumenti ega saada Marrakechi ametlikku esindajat. Viin kardab kaotada riiklikku suveräänsust rändeküsimustes ning legaalse ja illegaalse migratsiooni vahe kaotamist.

Eesti on Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 pagulast, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Peaminister Jüri Ratase sõnul võtab Eesti Euroopa Liidu rändekava raames aastatel 2015-2019 vastu maksimaalselt 305 põgenikku.

Eestit võidakse sundida kaks korda enam pagulasi vastu võtma>>

ÜRO globaalse ränderaamistiku eesmärgiks on leppida kokku ühistes põhimõtetes rahvusvahelise rände haldamisel, mis oleks turvaline, korrapärane ja reeglitel põhinev. Raamistiku abil soovitakse muuhulgas ennetada kontrollimatut rännet ja sellega kaasnevat inimkaubandust. Samuti soovitakse raamistikuga motiveerida lähteriike võtma senisest suuremat vastutust ning tegema koostööd ka tagasipöördumise küsimuses.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)
Tagid:
migratsioonikokkulepe, ränderaamistik, ÜRO, Sven Mikser, Urmas Reinsalu, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad