04:08 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
4410

Ameeriklaste sanktsioonide nimekirja kantud Venemaa ettevõtjad Oleg Deripaska ja Viktor Vekselbergi ning panga juhataja Andrei Kostini jäeti välja Davosi Maailma majandusfoorumile (WEF) kutsutute nimekirjast.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Šveitsi Neue Zürcher kirjutab sel puhul, et Kreml on nördinud. Kuid ka Davosi jaoks on see terve ajastu lõpp: Deripaska õhtused vastuvõtud olid juba muutunud legendaarseks ja WEF ise jääb ilma sponsorrahana miljonitest, edastab portaal Inosmi.

Venemaa peaminister Medvedev on nördinud, et Vene ärimeestele ei saadetud kutset Davosi majandusfoorumile. Tema pettumus on ka mõistetav, sest see otsus on venelastele kahekordselt negatiivne.

"Lõpetage Venemaa saatuse otsustamine Davosis! Nüüdsest teeme me seda Moskvas," ütles Venemaa president Vladimir Putin 2000. aastal, kui ta oli alles võimule saanud.

Ukraina korruptsioon murdis tehisaju oimetuks
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Ja nüüd on Davosi Majandusfoorumi (WEF) korraldajad need tema sõnad ellu viinud.

Kaks ameeriklaste sanktsioonide nimekirjas olevat vene magnaati — Oleg Deripaska ja Viktor Vekselberg, samuti panga juhataja Andrei Kostin jäeti järgmisele Davosi WEF-ile kutsutute nimekirjast välja. Kreml on nördinud.

Peaminister osaleb Davosis majandusfoorumil>>

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev teatas, et kui WEF-i korraldajad oma otsust ei muuda, siis ei tule sinna keegi! Venemaa ettevõtted on küll iseseisvad, kuid Kremli soovitusi ei saa nende juhid ignoreerida. Lisandub asjaolu, et kuigi suurimad Venemaa ettevõtted on börsil noteeritud, kuuluvad nad endiselt riigile.

Kutsumata jäetud ärimeestele on see tugev hoop. Vekselberg ja Kostin on juba 20 aastat igal aastal Davosis käinud ja ka Deripaska on osalenud foorumil regulaarselt juba aastaid, tema korraldatud vastuvõtud on seal muutunud legendaarseks. WEF-il endal jääb saamata mitu miljonit sponsorrahasid.

Vene miljardäridele ja majanduslaevade kaptenitele on Davosi kutsest ilmajäämine kahekordselt negatiivne: suurettevõtjatele tähendab see žest terve ajastu lõppu. WEF oli nende jaoks alati midagi hoopis suuremat, kui lihtsalt foorum. See oli nende elutuba, kus nad kavandasid riigi tulevikku. Lisaks näitab kutsest ilmajätmine Venemaa majanduse haavatavust.

Kuigi venelased saavad vabalt Šveitsi siseneda, ei lase Ameerika sanktsioonid ärimeestel end väärikalt esitleda ega luua kontakte potentsiaalsete investoritega. See näitab aga selgelt, et Kremlile lähedal seisvatel ärimeestel ja Venemaa majandusel tervikuna on ka väljaspool Davosi juba üha raskem hingata.

Davosi majandusfoorumi ajalugu ja eesmärgid
© RIA Novosti
Davosi majandusfoorumi ajalugu ja eesmärgid
Tagid:
sanktsioonid, Dmitri Medvedev, Davos, USA, Venemaa

Peamised teemad