05:21 18. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1113
  • RUB71.1371
Balti assamblee ja rahvusvaheline konverents

Lätit, Leedut ja Eestit kutsutakse üles "Venemaa ohule" vastu seisma

© Фото: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja
Poliitika
lühendatud link
6020

Balti Assamblee soovitas Lätil, Leedul ja Eestil lihtsustada liitlasjõudude liikumist riikide territooriumil, õhuruumis ja akvatooriumis.

TALLINN, 18. november – Sputnik. "On oluline, et Venemaa relvajõudude provokatiivsetest tegevustest tulenevatele ohtudele järgneks NATO-poolne kaitsereaktsioon," vahendab RT assamblee ettekannet. 

Tekstis märgitakse, et Moskva "rikkus korduvalt Balti riikide õhuruumi, korraldas regiooni piiri lähedal ulatuslikke õppusi ja harjutas rünnakuid lääne suunal."

Balti riikide ja Poola poliitikud teatavad regulaarselt "Vene ohust".

Moskva on omakorda kinnitanud, et kavatse rünnata ühtki alliansi liiget ega ka mõnd teist riiki.

Näiteks märkis senaator Aleksei Puškov, et Balti vabariikide poliitikud on "Venemaa ohu" puudumisest teadlikud, kuid esitavad väljamõeldisi, et suurendada enda osatähtsust NATOs.

Kes kannatab, see kaua elab: Merkel toetas Euroopa armee projekti >>

Kaitseminister Sergei Šoigu lisas, et Poola ja Balti riikide hüsteeria tulemusena on NATO sõdurite arv Venemaa piiril seitsmekordseks kasvanud.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, soovivad Baltimaad "…kinnitust, et NATO suurendatud kohaloleku pataljoni lahingugrupid jäävad paigale nii pikaks ajaks kui vaja ja heidutusvõimet võimalusel tugevdatakse," märkis Mihkelson, kelle sõnul ei möödu ühtegi NATO kohtumist, kus ei tuleks kõne alla võrdne koormuste jagamine.

NATO teatas olematust Vene agressioonist Baltimaade suhtes >>

Kui tahame, et liitlased panustaksid NATO idatiival, peame ka ise panustama ja seda me teeme. Eesti kaitsekulutuste tase ületab kokkulepitud kahte protsenti SKP-st, samas kui paljud teised liikmesmaad on alles teel kahe protsendi suunas," lisas Mihkelson.

Samal teemal

Balti Assamblee arutab Jūrmalas kellakeeramise temaatikat
NATO lennukid hakkavad taas Baltimaade taevas lendama
Tagid:
liitlasjõud, vastulöök, provokatsioon, relvajõud, Balti Assamblee, NATO, Leedu, Läti, Eesti, Venemaa

Peamised teemad