03:13 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
46 0 0

Venemaa gaasi ülekaalu Austria turul nimetati USA Riigidepartemangus tõsiseks väljakutseks, mis sunnib Washingtoni arendama alternatiivseid gaasitarnete allikaid.

TALLINN, 19. november — Sputnik. USA võimud on mures Venemaa gaasi "domineeriva" seisundi pärast Austria maagaasiturul ja kavatseb sellele vastu seista. Selline ülesanne on sisse kirjutatud Ameerika Ühendriikide Riigidepartemangu Austriaga suhete arendamise strateegiasse.

Washingtonis arvatakse, et vene gaasi ülekaal Austrias kujutab endast USA jaoks "tõsist väljakutset".

"Sellest lähtuvalt asume me tegema kestvaid jõupingutusi alternatiivsete gaasitarnete allikate edendamiseks piirkondliku gaasijaotuskeskuse tarvis Austria territooriumil," öeldakse dokumendist, millest väljavõtteid vahendab RT.

Austria president Alexander Van der Bellen on teatanud majanduslikust ebaotstarbekusest asendada Venemaa maagaas näiteks ameeriklaste vedelgaasiga. Juunikuisel kohtumisel Venemaa presidendi Vladimir Putinihga Viinis märkis ta, et "ameerika vedelgaas on kaks või kolm korda kallim Venemaa omast."

Kolm peamist projekti, mis suurendavad Venemaa mõju Euroopas ja Aasias >>

"Ja niisugustel tingimustel pole puhtmajanduslikust vaatenurgast eriti mõtet asendada Venemaa gaas ameeriklaste vedelgaasiga," selgitas Vab der Bellen.

Президент РФ Владимир Путин и федеральный президент Австрийской Республики Александр Ван дер Беллен (справа)
© Sputnik / Михаил Климентьев
Venemaa president Vladimir Putin ja Austria president Alexander Van der Bellen

Viimasel ajal teeb Washington katseid gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamisele vastu seista. Nagu USA saadik Euroopa Liidus Gordon Sundland hiljuti kinnitas, seab gaasijuhtme käikulaskmine "Euroopa haavatavasse olukorda".

USA suursaadik: Washington peatab Nord Stream 2 >>

"Kui eurooplased on haavatavad, siis muutub USA samuti haavatavaks. Me ei taha, et gaas talvel kriisi tõttu välja lülitataks," lausus USA diplomaat. Ta toonitas, et Ameerika Ühendriigid ei soovi, et eurooplased säärasesse olukorda satuksid.

"Kui Euroopa Liit sellest loogikast aru ei saa, siis võib USA president kasutada paljusid teisi vahendeid – ma ei hakka neid praegu loetlema –, et see projekt peatada," teatas Sundland.

Miller vastas USA ähvardustele Nord Stream 2 peatada >>

Nord Stream 2 näeb ette gaasijuhtme rajamise läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani. Selle pikkuseks on üle 1200 kilomeetri. Projekti vastu on sõna võtnud mõned riigid, eeskätt Ukraina, kes kardab kaotada kasumi vene gaasi transiidist, ja USA, kes edendab plaane eksportida Euroopasse oma LNG-d.

Moskvas on korduvalt tagasi lükatud süüdistusi uue gaasiprojekti poliitilises tagamõttes, rõhutades selle eranditult ärilisi eesmärke.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

USA tunnistas, et ei suuda peatada miljardite voolu Venemaale
USA suursaadik: Washington peatab Nord Stream 2
Tšehhi ekspert: Nord Stream 2 ei jäta ameeriklaste gaasile ruumi
Handelsblatt: Nord Stream 2 takistab Ida-Euroopa ajalooline trauma
Nord Stream 2 muutus ootamatult Tšehhi Vabariigile kasulikuks
Trump nimetas Saksamaa kulutusi Nord Stream 2-le kohatuiks
Tagid:
vedelgaas, poliitika, gaas, majandus, Riigidepartemang, Nord Stream 2, Alexander Van der Bellen, Austria, USA, Venemaa

Peamised teemad