04:22 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (25)
3610

Riigikogu juhatus ei ole veel otsustanud, millal toimub hääletus ÜRO ränderaamistikuga ühinemise toetuseks koostatud avalduse üle. Järgmisel nädalal on Riigikogul istungitevaheline vaba nädal.

TALLINN, 20. november — Sputnik. "Hetkel ei ole veel teada, kas avalduse eelnõu menetluseks kutsub juhatus järgmisel nädalal kokku täiendava istungi või toimub menetlus detsembris," ütles riigikogu pressiesindaja BNS-ile, vahendas Pealinn.

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele >>

Järgmisel nädalal on Riigikogul istungitevaheline vaba nädal, uuesti koguneb Riigikogu istungitele 3. detsembril.

Riigikogu juhatus võttis sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna fraktsiooni liikmete 39 allkirjaga eelnõu esmaspäeval menetlusse ja määras juhtivkomisjoniks väliskomisjoni.

Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg Riigikogu avalduse eelnõule "ÜRO globaalse ränderaamistiku kohta" on reedel kell 10.00. Vastavalt riigikogu töökorraldusele on väliskomisjon istungite aeg reede kella 10-11-ni.

Avalduse eelnõu peab läbima Riigikogus ühe lugemise ja selle vastuvõtmiseks on vaja lihthäälteenamust.

Küsimus ÜRO ränderaamistikuga ühinemisest tekitas valitsuses kriisi, kuna Isamaa vastuseisu tõttu jättis valitsus otsuse tegemata. Pühapäeval peetud Ratas, Ossinovski ja Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi kohtumine tülile lahendust ei toonud.

Koalitsioonipartnerid lahkasid valitsuses tekkinud pingeid >>

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon esitas esmaspäeval Riigikogu juhatusele avalduse eelnõu, millega Riigikogu toetaks ÜRO globaalse ränderaamistikuga ühinemist.

Sotsid esitasid Riigikogule ränderaamistikku toetava avalduse eelnõu
© Sputnik / Сергей Субботин

Sotsiaaldemokraatlik Erakond teatas, et soovib anda ÜRO ränderaamistikuga ühinemise küsimuse, mille osas valitsus Isamaa vastuseisu tõttu neljapäeval otsust ei langetanud, Riigikogu otsustada.

President Kersti Kaljulaid, kes peaks 10.-11. detsembril Marrakechis toimuval tippkohtumisel Eesti ühinemisest ränderaamistikuga teada andma, on öelnud, et ei sõida Marokosse, kui valitsus seda ei toeta.

Esmaspäeval, pärast koalitsioonierakondade juhtidega kohtumist ütles Kaljulaid, et toetab ränderaamistiku küsimuse arutamist parlamendis ning näeks hea meelega, et parlament jõuab otsusele veel selle nädala lõpuks. Kiiret menetlust Riigikogus toetas esmaspäeval ka peaminsiter Jüri Ratas.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)
Tagid:
ränderaamistik, rändelepe, istung, eelnõu, kriis, ÜRO, SDE, Keskerakond, Riigikogu, Eesti

Peamised teemad