10:28 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0791
  • RUB82.4810
Poliitika
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
3520

Ameeriklaste ebaseaduslike ja ebaloomulike sõdade poliitika võib viia USA jaoks raskete tagajärgedeni, seetõttu tuleb Washingtonil oma riiklikud huvid tingimata läbi vaadata, kirjutab ajakiri The American Conservative.

TALLINN, 21. november — Sputnik. USA föderaalse eelarve jooksevdefitsiit ületab 800 miljardit dollarit ning riigivõlg läheneb 22 triljonile dollarile, mis on suurim riigivõlasumma kogu inimkonna ajaloo vältel, vahendab RIA Novosti ajakirja artikli.

Rahvuslikud valuutad dollari vastu: rubla läheb pealetungile >>

Isegi seda arvesse võttes et võlasumma osakaalu poolest SKP-st on maailmas palju vaesemaid riike kui Ameerika Ühendriigid, saabub USA-sse vältimatult kriis, on artikli autor veendunud.

Samal ajal kinnitavad mõned Washingtoni majandusteadlased USA pankrotistumise võimatust, valitsusel aga on teoreetiliselt võimalik niipalju dollareid juurde trükkida, nagu tal võlgade kustutamiseks vaja läheb. Kuid säärane hüperinflatsioon võtab väljaande hinnangul dollarilt viimsegi väärtuse ja laseb koos sellega allavett maailma majanduse.

Kui maailm lakkab uskumast USA võimesse võlgu tasuda või kui riigivõla intressid kerkivad talumatult kõrgeteks, tuleb Washingtonil eelarvet olulisel määral kärpida ja tulemusena läheb ennekõike "impeerium" ise põhja, nendib The American Conservative.

Ameerika uuskonservatiivide loogika kohaselt võtavad illa USA-ta maailmas võimust "kurjuse" jõud, kirjutab autor. Aga mitte miski ei saa tema arvates siduda ameerika sõdurite käsi tugevamalt kui võlakriis.

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu >>

Ning kui sedasi juhtubki, siis toimub see osaliselt sellepärast, et uuskonservatiivid hääletavad maailmasõja poolt maksumusega triljoneid dollareid, et inimkond Ameerika Ühendriikide eeskujul ja äranägemisel ümber kujundada.

"Arrogantne ülbus viib hukule," väidab autor.

Washingtoni väljakuulutamata sõjad ei ole lihtsalt "ebaseaduslikud, ebaloomulikud ja teisi riike destabiliseerivad", vaid need põhjustavad rahandusliku tasakaalukaotuse ka USA-s endas, kirjutab ajakiri.

Ameerika Ühendriikidel on tarvis oma välismaiste varade ja kohustuste radikaalset ümberhindamist ning USA välispoliitikal tuleb kindlasti piiratud strateegilistest seisukohtadest lähtuvalt oma riiklikud huvid ümber mõtestada, arvab artikli autor. Ja seejures on vaja sulgeda baasid Saksamaal ning väed Afganistanist välja viia, öeldakse artiklis.

Olgu kuidas tahes, ameeriklaste väed naasevad koju ja parem on, kui selle otsuse langetab USA ise, aga mitte varakogujad.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Ameerika tõde on mäda: eksperdid süüdistavad Venemaad
Nõdrameelsus ja kangelaslikkus: Washington läheb kaubandussõjas täispangale
Riigiduuma vastas Trumpi sõnadele "Venemaa soovist USA-lt abi saada"
Tagid:
riigivõlg, poliitika, majandus, sanktsioonid, eelarve, USA

Peamised teemad