13:27 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Poliitika
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (25)
48 0 0

Ossinovski sõnul toetusest Katri Raiki nimetamiseks siseministriks on väljandanud nii peaminister Jüri Ratas kui ka president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski teatas, et poliitikast lahkuda otsutanud Andres Anvelti asemel saab ministriks sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik.

"Olles pidanud erakonnakaaslastega nõu, teen sotside juhatusele ettepaneku nimetada uueks siseministriks Katri Raik. Sisekaitseakadeemia rektorina on Katril väga head teadmised kogu haldusalast, mis on nii vastususrikkale ametikohale asudes hädavajalik. Arvestades ka tema mitmekesist juhtimiskogemust, suudab ta kiirelt uues ametis kohaneda ning tagada sisejulgeoleku valdkonna stabiilse toimimise. Erakonna juhatus koguneb minu ettepanekut arutama homme (kolmapäeval, 20. novembril — toim.)," kirjutas Ossinovski sotsiaalmeedias, edastas ERR.

Siseminister Andres Anvelt teatas teisipäeval, 20. novembril, et astub ametist tagasi ja lahkub üldse poliitikast.

Siseminister Andres Anvelt lahkub poliitikast>>

Anvelt teatas, et lahkub poliitikast tervikuna ega lähe enne valimisi alles jäänud kolmeks kuuks riigikokku. Ta kinnitas, et lahkumise põhjus on sügavalt isiklik — tervis, kuid pikemalt ei soovinud selgitada. Ta lisas, et põhjus ei ole valitsuskriisis, mida kajastatakse nagu "tormiblogi", teatas varem Sputnik Eesti.

"Olen olnud poliitikas kümme aastat, neist viis riigikogus ja kolm valitsuses. Oli selge plaan ka järgmise riigikogu töös osaleda, kuid viimasel paaril päeval on helisenud see kõige olulisem äratuskell ehk tervis," selgitas ta tagasiastumist.

Anvelt pidi olema sotsiaaldemokraatliku erakonna esinumber eelseisvatel riigikogu valimistel Ida-Virumaal. Katri Raik, kes oli Anvelti järel Ida-Virumaa valimisnimekirjas teisel kohal, ütles ERR-ile kui talle selline ettepanek tehakse, oleks ta nõus siseministriks hakkama.

"Ma olen võimeline ja vajadusel valmis vastutust võtma," ütles Raik teisipäeval, 20. novembril.

Ministri esitab ametisse nimetamiseks peaminister presidendile, minister asub ametisse riigikogu ees ametivande andmise järel.

Siseministeerium tähistab oma sajandat aastapäeva>>

Ossinovski ütles kolmapäeval ERR-ile, et toetust Raiki nimetamiseks ministriks on väljandanud nii peaminister Jüri Ratas kui ka president Kersti Kaljulaid.

Raiki kandidatuuri peab heaks kiitma ka SDE juhatus, kes koguneb neljapäeva, 22. novembri õhtul.

"Loodan ja usun, et erakonna juhatus on üksmeelne. Raik tunneb oma valdkonda ja suudab kindlasti uues ametis kiiresti kohaneda," lisas Ossinovski.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)

Samal teemal

Siseminister Andres Anvelt lahkub poliitikast
Tagid:
sisekaitseakadeemia, siseministeerium, Katri Raik, Eesti

Peamised teemad