15:29 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Poliitika
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
13320

Peaminister Jüri Ratas kutsus erakorraliselt kokku Vabariigi Valitsuse julgeolekukomisjoni, et "arutada Kertši väinas ja selle lähipiirkonnas merel toimuvat Venemaa agressiooni Ukraina vastu".

TALLINN, 26. november — Sputnik. Komisjon koguneb Stenbocki majas täna kell 16.30, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Mõistan hukka Venemaa tegevuse Ukraina mereväealuste hõivamisel, Kertši väina sulgemise ning agressiooni Ukraina vastu. Toetan ÜRO, Euroopa Liidu ja NATO edasisi samme Ukraina toetuseks," ütles Ratas. 

Ukraina mereväe kolm laeva rikkusid Venemaa riigipiiri >>

Valitsuse julgeolekukomisjoni esimees on peaminister, valitsuse liikmetest kuuluvad sellesse ka ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, justiitsminister, kaitseminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister, siseminister ja välisminister.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris olukorda Kertši väinas, nimetades Kiievi meetodeid mereprovokatsiooni käigus bandiitlikeks.

"Teeröövlid! Ja röövlimeetodid: kõigepealt provokatsioon, seejärel jõu abil survestamine ja kõige tipuks süüdistus agressioonis," kirjutas ta Facebookis.

Ukraina armee viidi täielikku lahinguvalmidusse, teatas Ukraina kaitseministeeriumi pressiteenistus esmaspäeva öösel. Avalduses öeldakse, et vastava korralduse aluseks on Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) otsus sõjaseisukorra kehtestamise kohta. Lisaks viidi täielikku lahinguvalmidusse ka Ukraina Julgeolekutalitus (SBU), vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ukraina viis oma armee ja julgeolekutalituse sõjaseisukorda >>

Ukraina välisministeerium palus oma pöördumises liitlaste ja partnerite poole Vene Föderatsiooni heidutamist "uute sanktsioonide kehtestamise ja tugevdamise kaudu", samuti sõjalise abi osutamise teel Kiievile.

Ukraina mereväe provokatsioon

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti juba kirjutas eirasid Ukraina mereväe laevad Berdjansk, Nikopol ja Janõ Kapu eile hommikul ÜRO mereõiguse konventsiooni artikleid 19 ja 21 ja rikkusid Venemaa Föderatsiooni riigipiiri.

Laevad sisenesid ajutiselt suletud Venemaa territoriaalvetesse ja sooritasid seal mitme tunni vältel ohtlikke manöövreid, ignoreerides neid saatnud Venemaa kaatrite ja laevade korraldusi.

Три корабля ВМС Украины нарушили госграницу РФ и движутся к Керченскому проливу
© Фото : погрануправление ФСБ по республике Крым
Ukraina mereväe kolm alust rikkusid Venemaa Föderatsiooni riigipiiri

Otsustati kasutada relvi. Kõik kolm laeva peeti kinni umbes 20 kilomeetri kaugusel Venemaa rannikust, 50 km Krimmi sillast lõuna pool.

Intsidendi ajal said kolm Ukraina mereväelast kergelt vigastada. Madrustele anti arstiabi, nende elu ei ole ohus.

Три корабля ВМС Украины нарушили госграницу РФ и движутся к Керченскому проливу
© Фото : погрануправление ФСБ по республике Крым
Ukraina mereväe kolm alust rikkusid Venemaa Föderatsiooni riigipiiri

Venemaa algatas riigipiiri rikkumisega seotud kriminaalasja ja taotles Aasovi mere intsidendi tõttu ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralist istungit.

Pühapäeval mereohutuse huvides katkestatud liiklus Kertši väinas on taas avatud.

© Ruptly
Hetk, mil Krimmi laevaliiklus Krimmi silla all oli suletud
Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)
Tagid:
provokatsioon, laevad, rikkumine, piir, julgeolekukomisjon, Jüri Ratas, Kertši väin, Eesti, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad