05:50 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Venemaa välisminister Sergei Lavrov

Lavrov: USA ja rida lääneriike suurendavad pingeid meie piiride ääres

© Sputnik / Максим Блинов
Poliitika
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (46)
8710

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles oma pöördumises Europarlamendi 12. Venemaa- foorumi osavõtjatele, et USA ja mõned lääneriigid suurendavad pingeid Vene Föderatsiooni piiride lähedal, mille tagajärjel süveneb strateegilise ebakindluse õhkkond ja võib tekkida olukord, kust "ei ole enam võimalik tagasi pöörduda".

TALLINN, 26. november – Sputnik. Esmaspäeval toimub Euroopa Parlamendis "Euroopa Vene ekspertfoorum" teemal "Lääne ja Venemaa vaheliste suhete teravnemine: Euroopa tulevik sõjalise konflikti korral", vahendab RIA Novosti

"Käesoleva nõupidamise teema aktuaalsust on võimatu üle hinnata. Rõõmutu olukord Euro-Atlandi piirkonnas on NATO alliansi iseka laienemise otsene tagajärg, millega kaasnes uute eraldusjoonte tekkimine Euroopas", oli kirjas Venemaa alalise Euroopa Liidu esindaja Vladimir Tšižovi poolt foorumile ette loetud pöördumises.

"Täna suurendavad USA ja teised lääneriigid jätkuvalt pingeid, sealhulgas ka Venemaa piiride lähedal, mille tagajärjel süveneb strateegilise ebakindluse õhkkond ja võib tekkida olukord, kust "ei ole enam võimalik tagasi pöörduda", märkis ta.

"Venemaa ei näe alternatiivi üleeuroopalise kodu renoveerimisele rahu ja õitsengu nimel. Loodan, et teie nõupidamine annab sellesse protsessi olulise panuse," kõlab avaldus.

Euroopa russofoobid jäävad võitluses gaasituru pärast USA põhilisteks toetajateks >>

"Teie kohtumised on saanud oluliseks platvormiks Venemaa ja ELi riikide üldsuse dialoogi arendamiseks. Täna, mil Venemaa ja Euroopa Liidu vahelised suhted on normaalsusest kaugel, väärivad igasugused püüded rahva usalduse ja teineteisemõistmise säilitamiseks austust," kirjutas Lavrov kokkuvõtteks. 

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on Venemaa ja Valgevene ametivõimud mures NATO sõjalise kohaloleku suurendamise pärast Ida-Euroopas. Seda väitis Venemaa välisminister Sergei Lavrov kolmapäeval oma Valgevene kolleegi Vladimir Makeiga toimunud kohtumise tulemustele pühendatud pressikonverentsil.

Venemaa Föderatsiooni asevälisminister Aleksandr Gruško teatas samuti: "Mida kauemaks jääb Venemaa ja Euroopa Liidu suhetes kestma stagnatsioon, seda raskemaks muutub koostöö juurde tagasipöördumine. Kahepoolsed suhtes Venemaa ja Euroopa Liidu vahel vajavad inventuuri."

Seda märkis ta neljapäeval toimunud konverentsil "Venemaa ja Euroopa Liit maailma poliitikas: stabiilse ja õiglase maailmakorra poole". 

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (46)
Tagid:
Euroopa Vene ekspertfoorum, NATO, Lõuna-Euroopa, Euroopa Liit, Põhja-Euroopa, Ida-Euroopa, Euroopa, Venemaa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56