04:36 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Fotojäädvustus: Eesti parlamendi ees poodi välisministri asemel köögiriist

Fotojäädvustus: Eesti parlamendi ees poodi välisministri asemel köögiriist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (24)
65910

Nii karmil kombel andsid kokkutulnud välisminister Sven Mikserile sümboolselt pähe samanimelist köögiriista kasutades. Minister tuli välja ja üritas meeleavaldajatega kõnelda.

TALLINN, 26. november — Sputnik. 26. novembri keskpäeval toimus Riigikogu ees Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poolehoidjate rahvarohke meeleavaldus riigi ühinemise vastu ÜRO ülemaailmse rändeleppega. EKRE nõudis ÜRO lepingu viimist üldrahvalikule hääletusele.

Peamisteks antikangelasteks ja "eesti rahva reeturiteks" on sellest osavõtjate arvates Eesti president Kersti Kaljulaid ja välisminister Sven Mikser, kes seda lepingut toetavad. Kokkutulnud protestisid aktiivselt selle leppe vastuvõtmise vastu, leides, et vastasel juhul ähvardab riiki ja siinseid elanikke massiline Aafrika migrantide sissevool ja islamiseerimine.

Kriis Eesti valitsuses ehk torm veeklaasis >>

Kõrvuti plakatiga "Reeturid võlla" seadsid meeleavaldajad üles improviseeritud võllapuu, kuhu riputasid elektrimikseri (vihjates Eesti välisministri perekonnanimele). Teisel plakatil oli kujutatud riigi president Kaljulaid turbanis ja habemega, allkiri kuulutas "Reetur number 1".

Minister ise tuli välja meeleavaldajate juurde ja üritas oma seisukohta selgitada.

Свен Миксер на пикете против присоединения Эстонии к Глобальному соглашению ООН о миграции
© Sputnik / Вадим Анцупов
Minister MIkser ise tuli välja meeleavaldajate juurde

26. novembril toimub riigi parlamendis hääletamine ÜRO ülemaailmse ränderaamistiku asjus. Sputnik Eesti valmistab ette reportaaži toimunust.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (24)
Tagid:
ränderaamistik, meeleavaldus, EKRE, Riigikogu, Sven Mikser, Kersti Kaljulaid, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54