06:28 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Poliitika
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
6210

Sõjaseisukorra kehtestamine mõnedes Ukraina oblastites on Kiievi siseasi, ütles presidendi pressisekretär Dmitri Peskov. Ta rõhutas, ei oleks õige ka niisuguste provokatsioonide tähendust ja ohtlikkust alahinnata.

TALLINN, 27. november — Sputnik. "Kuid valimisprotsessi taustal on säärasel sammul nagu sõjaseisukorra kehtestamine kahtlemata muidugi eriline ja suuresti kamuflaažine värving," vahendas RIA Novosti Peskovi sõnu.

Peskovi sõnul võib niisugune otsus põhimõtteliselt viia ka olukorra eskaleerumiseni Donbassis.

Ukrainas hakkas kehtima sõjaseisukord >>

Ta märkis ühtlasi, et Vladimir Putin avaldab peagi oma seisukoha seoses olukorraga Venemaa piiri rikkumises Ukraina laevade poolt. Nagu pressisekretär rõhutas, ei oleks õige ka niisuguste provokatsioonide tähendust ja ohtlikkust alahinnata, Venemaa presidendi jaoks on tegemist väga tõsise küsimusega.

Ettekääne sõjaseisukorra kehtestamiseks

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, tungisid 25. novembril Venemaa territoriaalvetesse kolm Ukraina mereväe alust, üritades teel Odessast Berdjanskisse läbida Kertši väina. Ukraina meremehed keeldusid allumast kohale tulnud Venemaa piirivalvuritele ja püüdsid põgeneda. 

Vastuseks avasid Venemaa Föderatsiooni piirivalvelaevad piiririkkujate pihta tule. Selle tulemusena peeti kõik kolm Ukraina ujuvvahendit kinni ja need asuvad nüüd Kertši sadamas. Kergelt haavatud meeskonnaliikmetele osutati vajalikku arstiabi.

Intsidendijärgselt kirjutas Ukraina riigipea Petro Porošenko alla dekreedile sõjaseisukorra kehtestamisest Ukrainas. Sõjaseisukord kehtib riigis 26. jaanuarini 2019.

Operatsioon "Piirideta vabadus": Porošenko võitis kõiki >>

Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas vahejuhtumit Mustal merel Ukraina võimude provokatsiooniks ning pöördus Kiievi Lääne kuraatorite poole, et nad oma hoolealust tagasi hoiaksid.

Ta soovitas samuti Ukraina poliitikutel "käituda adekvaatsemalt", sest Läänel "on juba ebamugav Ukraina ametivõimude käitumise pärast".

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)
Tagid:
rikkumine, riigipiir, poliitika, sõjaseisukord, Kreml, Petro Porošenko, Dmitri Peskov, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad