10:15 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
33211

President Kersti Kaljulaid nimetas "Venemaa rünnakut Ukraina sõjalaevadele sõjaks Euroopas" ja kutsub rahvusvahelist kogukonda viivitamatult agressiooni hukka mõistma.

TALLINN, 27. november — Sputnik. "Pühapäeval ründas Venemaa Aasovi merel Ukraina sõjalaevu. Me peame nimetama asju õigete nimedega – see on sõda Euroopas, edastas ERR.

Kremlis kommenteeriti sõjaseisukorra kehtestamist Ukrainas >>

Eesti president teatas, et kutsub rahvusvahelist kogukonda ja demokraatliku maailma liidreid üles temaga selles avalduses ühinema ning selgelt, üheselt ja viivitamatult Venemaa agressiooni hukka mõistma ning nõudma selle lõpetamist.

Riigikogu liikmed algatavad vastavasisulise avalduse eelnõu ja teevad ettepaneku menetleda seda täiskogu istungil veel sellel nädalal.

Provokatsioonid Mustal merel

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti juba kirjutas, tungisid 25. novembril Venemaa territoriaalvetesse kolm Ukraina mereväe alust, üritades teel Odessast Berdjanskisse läbida Kertši väina. Ukraina meremehed keeldusid allumast kohale tulnud Venemaa piirivalvuritele ja püüdsid põgeneda.

Vastuseks avasid Venemaa Föderatsiooni piirivalvelaevad piiririkkujate pihta tule. Selle tulemusena peeti kõik kolm Ukraina ujuvvahendit kinni ja need asuvad nüüd Kertši sadamas. Kergelt haavatud meeskonnaliikmetele osutati vajalikku arstiabi.

Intsidendijärgselt kirjutas Ukraina riigipea Petro Porošenko alla dekreedile sõjaseisukorra kehtestamisest Ukrainas. Sõjaseisukord kehtib riigis 26. jaanuarini 2019.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas vahejuhtumit Mustal merel Ukraina võimude provokatsiooniks ning pöördus Kiievi Lääne kuraatorite poole, et nad oma hoolealust tagasi hoiaksid.

Operatsioon "Piirideta vabadus": Porošenko võitis kõiki >>

Ta soovitas samuti Ukraina poliitikutel "käituda adekvaatsemalt", sest Läänel "on juba ebamugav Ukraina ametivõimude käitumise pärast".

Sõjaseisukorra kehtestamine mõnedes Ukraina oblastites on Kiievi siseasi, ütles presidendi pressisekretär Dmitri Peskov. Ta rõhutas, ei oleks õige ka niisuguste provokatsioonide tähendust ja ohtlikkust alahinnata, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)
Tagid:
provokatsioon, riigipiir, poliitika, rikkumine, sõda, Kersti Kaljulaid, Must meri, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad