11:44 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
9610

Peaministri ülesandeid täitev kultuuriminister Indrek Saar tegi valitsuse pressikonverentsil avalduse, et Eestis on kätte jõudnud rusikapoliitika aeg.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Saar vihjas esmaspäevasele, 26. novembril vägivaldseks kiskunud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) meeleavaldusele Toompeal ja hiljutisele juhtumile, kus rukkilillemärgiga kodanik loopis ameeriklannat Tallinnas Stroomi rannas kividega.

"Nii kurb, kui see ei ole, tuleb mul tänasel päeval öelda, et Eesti on jõudnud rusikapoliitikasse," ütles Saar.

Saar ütles, et see tähendab, et rusikatest on saanud poliitika toestamise vahend ja poliitikast on saanud rusikate õigustamisi vahend.

"Rusikapoliitika tähendab, et tegemist ei ole kaklusega kuskil baari taga, vaid rusikatega tehakse poliitikat. Põhjused, miks sinu pihta visatakse kive, miks sind pekstakse jalgadega, miks sinu pihta sülitatakse, on poliitilised. Rusikapoliitika tähendab, et mõisted "Eesti "ja "meie rahvas" on kaaperdatud, sest jalgadega pekstakse sini-must-valgete all. Naisterahvaid loobitakse kividega, rinnas rukkilille märk. Ja kui kõlavad üleskutsed kedagi üles puua, nimetatakse seda rahvakunstiks. Rusikapoliitika tähendab, et siit edasi ei ole minna mitte kuhugi, sest see tähendab, et me kõik vastutame selle tekkimise ja vohamise eest. Lõpuks meie kõik. Ja kui me ei märka, ei seisa vastu, kui me ei ütle, ei takista ega tee selgeks, et Eesti rahvas tähendab rahvast, kes räägib või laulab, mitte ei peksa, siis on rusikapoliitika võimul. Seega, head sõbrad, kutsun kõiki hoolimata poliitilistest eelistustest, maailmavaatest ja ideoloogiast ütlema selgelt, avalikult ja korduvalt, et vägivallal ja rusikapoliitikal ei ole Eestis kohta," ütles kultuuriminister.

"Reeturid võlla!": eestlased avaldasid migratsiooni vastu meelt>>

Saar tegi avalduse ajendatuna esmaspäeval, 26. novembril vägivaldseks muutunud EKRE piketist Toompeal.

Lavale läinud ja mikrofoni haaranud europarlamendi saadik Indrek Tarand tõugati jõuga lavalt maha. Meeleavaldusel osalejad sõimasid Indrek Tarandit ja lõid teda jalaga tagumikku.

Ärinaine Karoli Hindriks avalikustas Facebooki postituses, et tema Eestis elavat ameeriklannast tuttavat ja tema koera visati Põhja-Tallinnas suurte kividega, mis tekitasid mõlemale ka vigastusi, teatas varem ERR.

"Sain just teada, et täna (27. novembril — toim.) minu head sõpra, ameeriklannat, kes elab Eestis, maksab Eestis makse, loob töökohti ja on õnnelikult abielus, jalutas oma koeraga ning rääkis telefoniga, kui teda ja tema koera ründasid kaks Eesti meest, ühel sinise lille märk (EKRE logo) rinnus, karjudes: "Go home foreigner, go home"," kirjeldas juhtunut Hindriks.

Samal teemal

EKRE korraldas Stenbocki maja ees piketi rändeleppe vastu
EKRE meeleavaldus Kultuurikatla juures
Keskerakond arutas EKRE-ga võimalikku koostööd
EKRE: Keskerakond võttis endale peaaegu kõik komisjonide esimehe kohad
EKRE süüdistab valitsust majanduse hävitamises
Mart Helme valiti taas EKRE esimeheks
EKRE "annab tuld!"
Tagid:
rusikapoliitika, EKRE, kultuuriminister, Indrek Saar, Eesti

Peamised teemad