23:48 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Poliitika
lühendatud link
6220

"Hispaania toimiku" näitel selgub, et Venemaa ja tema kodanike vastu on Läänes valla päästetud desinformatsiooni infokampaania, milles kasutatakse erimeetodeid ja -tehnikaid.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Grupp häkkerid avaldas uue partii projekti Integrity Initiative konfidentsiaalseid dokumente, mis võimaldavad detailselt selgitada, milliste meetoditega peetakse Läänes infosõda Venemaa vastu. RIA Novosti teatel on uus teave seotud Hispaanias tegutsevate Venemaa-vastaste projektiosaliste tegevusega ja see kajastab vaid väikest osa nende aktiivsest tööst.

Häkkerid rääkisid briti venevaenulikust programmist >>

Lahti murtud "Hispaania projekti" töötajate kirjavahetuse kohaselt soovitavad ettekannete autorid erilist tähelepanu pöörata Hispaanias konservatiivsetele ringkondadele, kuna nendele on Kremli sõnumid traditsiooniliste väärtuste kohta hingelähedased.

Selle osa Hispaania elanikkonna suhtes tehakse ettepanek kasutada desinformatsioonimeetodeid ja soovitatakse neile aktiivselt peale suruda kriitilisi seisukohti ja teateid tegelikust olukorrast Venemaal.

See osa elanikkonnast tuleb analüütiliste dokumentide autorite arvates maksimaalselt killustada ning saavutada nende kahtlus ja umbusk Venemaa tegevuse suhtes rahvusvahelisel areenil.

Homoseksuaalide väidetavast tagakiusamisest

Teisest küljest soovitavad analüütikud venevastaste meeleolude tugevdamiseks kaasata aktiivsemalt kohalike seksuaalvähemuste ühendusi. Seda enam, et arvamusküsitluste kohaselt tunnustab ja kaitseb peaaegu 90% Hispaania kodanikest nende õigusi ja samasooliste abielud legaliseeriti seal juba 13 aastat tagasi.

Soovitustes märgitakse, et tuleb teha rohkem jõupingutusi ja eraldada rohkem raha teabe levitamiseks Kremli ja Venemaa kodanike väidetavate "homofoobsete ilmingute" kohta, tuua rohkem näiteid seksuaalvähemuste väidetavast tagakiusamisest Venemaal.

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega >>

Autorid soovitavad samuti kaasata Venemaa maine kahjustamisse Hispaanias sellised rahvusvahelised ühiskondlikud organisatsioonid nagu Human Rights Watch ja Amnesty International, täpsustamata, kuidas nimelt seda teha.

Nad tunnistavad, et enamik hispaanlasi "ei pea Venemaad probleemiks, mis mõjutaks riigi julgeolekut." Selles olukorras tuleb midagi ette võtta ja "muuta hispaanlaste suhtumist Venemaasse," järeldavad projekti Integrity Initiative "Hispaania toimiku" autorid.

Saksamaa rahvasaadikuid pani imestama Krimmi maanteede kvaliteet
© RIA Novosti . Александр Полегенько

Sergei Lavrov Integrity Initiative tegevusest

Venemaa välisminister Sergei Lavrov märkis, et nagu nähtub Integrity Initiative kommentaaridest, on selle projekti ainus ülesanne "Venemaa mustamine välismaa avalikkuse silmis".

Avalikustatud dokumentide kohaselt ulatuvad projekti Integrity Initiative kulud hinnanguliselt 1,96 miljoni naelani (2,51 miljonit dollarit) aastas. Projektile on eraldanud vahendeid Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia, NATO riigid ja sotsiaalvõrgustik Facebook.

Sputnik Eesti on juba teatanud, et uurimisvõrgustik Integrity Initiative arendati Brüsselis suuremate Euroopa riikide, Ameerika Ühendriikide ja Kanada stimuleerimaks õppima ja rakendama infosõja meetodeid.

Selle võrgustiku aluseks oli Brüsseli Vabaülikooli juures asuva Euroopa uuringute instituudi akadeemiline uurimisprogramm. Projekti allüksused töötavad Hispaanias, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Kreekas, Hollandis, Leedus, Norras, Serbias ja Montenegros. 2019. aasta märtsis lõpeb projekti Integrity Initiation teine etapp ja ta vajab uut rahastust.

Samal teemal

Euroopa info-eriüksus võidakse libainfo levitamise eest sulgeda
Libauudised kui infosõja sõnnik
Infosõda Venemaaga: ameeriklaste hinnakiri "otsustava rünnaku" eel
Rooda: Venemaa "eksperdid" ei tea, millest räägivad
Tagid:
desinformatsioon, infosõda, poliitika, libauudis, vale, Integrity Initiative, Hispaania, Lääs, Venemaa

Peamised teemad