04:50 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Slovakkia peaministrile Peter Pellegrini

Slovakkia saatis riigist välja Venemaa diplomaadi

© AP Photo / Francois Lenoir
Poliitika
lühendatud link
21 0 0

Bratislava saatis 22. novembril riigist välja Venemaa diplomaadi, keda süüdistatakse luuretegevuses.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Sellest teavitab ajaleht Pravda viitega Slovakkia peaministrile Peter Pellegrinil, vahendas RIA Novosti

Nagu väljaanne märgib, kuulutati diplomaat persona non grataks ning ta on juba riigist lahkunud. Bratislavas kinnitatakse, et ta kogus salajasi andmeid nii Slovakkia kui NATO kohta.

Kreekast saadetakse välja kaks Vene diplomaati >>

Venemaa saatkonnast Bratislavas teatati RIA Novostile, et uuritakse infot diplomaadi väljasaatmise kohta. Riigi välisministeerium on kommentaaridest keeldunud. 

Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni esimene aseesimees Vladimir Džabarov on omakorda teatanud, et Venemaa vastab "niisugustele ebasõbralikele sammudele" peegeldavalt.

Juuli algul saatis Kreeka välja kaks Venemaa diplomaati ning veel kahel keelati riiki siseneda. Neid süüdistatakse katsetes infot koguda ja levitada ja ühtlasi altkäemaksus riigiametnikele.

Diplomaatiline skandaal >>

Lähemalt saab Venemaa diplomaatide väljasaatmisjuhtumitest lugeda RIA Novosti täpsustusest.

Tagid:
salajane, diplomaat, poliitika, väljasaatmine, luuretegevus, Peter Pellegrini, Slovakkia, Bratislava

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54