05:36 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Slovakkia peaministrile Peter Pellegrini

Slovakkia saatis riigist välja Venemaa diplomaadi

© AP Photo / Francois Lenoir
Poliitika
lühendatud link
25 0 0

Bratislava saatis 22. novembril riigist välja Venemaa diplomaadi, keda süüdistatakse luuretegevuses.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Sellest teavitab ajaleht Pravda viitega Slovakkia peaministrile Peter Pellegrinil, vahendas RIA Novosti

Nagu väljaanne märgib, kuulutati diplomaat persona non grataks ning ta on juba riigist lahkunud. Bratislavas kinnitatakse, et ta kogus salajasi andmeid nii Slovakkia kui NATO kohta.

Kreekast saadetakse välja kaks Vene diplomaati >>

Venemaa saatkonnast Bratislavas teatati RIA Novostile, et uuritakse infot diplomaadi väljasaatmise kohta. Riigi välisministeerium on kommentaaridest keeldunud. 

Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni esimene aseesimees Vladimir Džabarov on omakorda teatanud, et Venemaa vastab "niisugustele ebasõbralikele sammudele" peegeldavalt.

Juuli algul saatis Kreeka välja kaks Venemaa diplomaati ning veel kahel keelati riiki siseneda. Neid süüdistatakse katsetes infot koguda ja levitada ja ühtlasi altkäemaksus riigiametnikele.

Diplomaatiline skandaal >>

Lähemalt saab Venemaa diplomaatide väljasaatmisjuhtumitest lugeda RIA Novosti täpsustusest.

Tagid:
salajane, diplomaat, poliitika, väljasaatmine, luuretegevus, Peter Pellegrini, Slovakkia, Bratislava

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27