19:01 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
46 0 0

Venemaa välisministeeriumis kommenteeriti Euroopa Parlamendi resolutsiooni üleskutsega Nord Stream 2 peatada.

TALLNN, 13. desember - Sputnik. "Energiakoostööle ja selle mitmekesistamisele, energeetika-alasele koostööle kaasaegse iseloomu omistamisele vastu seista – see on arulagedus Euroopa jaoks, kes vajab energiakandjaid," ütles ministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova briifingul. Resolutsioon võeti vastu eile Strasbourgis.

USA Esindajatekoda kiitis heaks Venemaa gaasijuhtme vastase resolutsiooni >>

"Kui nad loodavad globaalsele kliimasoojenemisele, on see tore perspektiivikas lugu, küsimus on ainult tärminites. Kui nad ei looda globaalsele kliimasoojenemisele, siis millele nad ometigi loodavad? Mõtlevad puuküttele üle minna? Puude järele tuleb ka teadagi kuhu minna ja kuhu sõita," sedastas Zahharova.

Euroopa Parlament valmistas ette resolutsiooni Nord Stream 2 peatamiseks
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Nord Stream 2

Nord Stream 2 projekt näeb ette kahetorulise gaasijuhtme ehitamist läbilaske koguvõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas, mis kulgeb Venemaa rannikult läbi Balti mere Saksamaani. Ehitusloa on juba väljastanud Saksamaa, Soome ja Rootsi. Jäänud on veel Taanilt nõusolek saada.

Mõned riigid on Nord Stream 2 vastu, esmajoones Ukraina, kes kardab ilma jääda vene gaasi transiidilt saadavatest tuludest, ja USA, kes arendab ambitsioonikaid plaane oma LNG eksportimiseks Euroopasse.

Miller vastas USA ähvardustele Nord Stream 2 peatada >>

Lisaks sellele on Läti, Leedu ja Poola ühiselt teatanud, et ei kiida projekti elluviimist heaks: nende liidrid on veendunud, et see projekt on poliitiline.

Venemaa on korduvalt üles kutsunud mitte käsitlema gaasijuhet mõjutusvahendina. Vladimir Putini sõnul suhtub Moskva projekti kui üksnes majanduslikku ettevõtmisesse.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

USA kutsus EL-i üles gaasijuhtmest Nord Stream 2 loobuma
Saksamaa ei loobu Kertši intsidendi pärast Nord Stream 2-st
USA suursaadik: Washington peatab Nord Stream 2
Tagid:
majandus, poliitika, Maria Zahharova, Venemaa välisministeerium, Euroopa Parlament, gaas, Nord Stream 2

Peamised teemad