09:43 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
10131

Kui "teadjamaid" uskuda, ei tegelegi Venemaa millegi muu kui salajase sekkumisega Prantsusmaa poliitikasse, Ameerika valimistesse, Briti referendumisse ja nii edasi.

Võiks arvata, et Putinil pole muud teha, kui reaalpoliitika matrjoškadega mängida, kirjutab väljaandes "AgoraVox" George Zeter selgitades Prantsusmaa näitel, kuidas tegelikult on sekkunud hoopis Brüssel, Washington ja Tel Aviv, vahendab Inosmi.

George Zeter

Kui "teadjaid" uskuda, ei tegelegi Venemaa millegi muu kui (KGB ja andekate häkkeriga abil) salajase sekkumisega Prantsusmaa poliitikasse, Ameerika valimistesse, Briti referendumisse ja nii edasi. Võiks arvata, et Putinil pole muud teha, kui reaalpoliitika matrjoškadega mängida.

Alles hiljuti tuli Kremlil jälle ümber lükata ja selgitada, et venelastel pole midagi pistmist "Kollaste vestidega" ja nad on alusetutest süüdistustest juba üsna tüdinud. The Times kirjutab, et Venemaale kuulub ligikaudu 200 võltskontot Twitteris, kus jagatakse fotosid ja videoid, millel meeleavaldajad väidetavalt politseiametnike läbi kannatada said, kuigi tegelikult ei ole neil kaadritel mingit seost praeguste protestidega.

Paranoiast haaratud Prantsuse eriteenistused püüavad tabada neid põhjamaiseid spioone ja mitte lasta Putinil praeguse kaose üle veelgi suuremat rõõmu tunda…

Mul on üks lugu…

Hiljuti juhtusin nägema dokumentaalfilmi, mis selgitas Ühendkuningriigi kaotust Venemaale 2010. aastal võitluses 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldamise õiguse pärast. Röstitud veiseliha jääb kurku kinni ainuüksi "Russia World Cup" mainimisest, mis oli lihtsalt täiuslik nii korralduse kui ka pealtvaatajate vaadatavuse mõttes. Üldteadaolevalt, ei suuda britid väärikalt kaotada. Britid lihtsalt ei saa kaotada, sest seisavad teistest rahvastest kultuuriliselt kõrgemal. Winston Churchill kirjeldas oma rahvast just nii: "Brittidel on alati õigus!" Tõenäoliselt annab see neile võitlusvaimu, kuid oma kõrkuses võivad need teejoojad võistelda isegi prantslastega… Oh neid vanu rahvad koos nende iidsete solvumistega…

USA president Donald Trump
© REUTERS / Yuri Gripas

Öelge, on see juhus, et London ei lase juba viis või kuus aastat mööda ühtki võimalust Moskvale ja Putinile isiklikult käkki keerata? Lisaks peab Ühendkuningriik Ameerika Ühendriikide 51. osariigina järgima Valge maja direktiive, mille Ovaalkabinetis on haruldane neurootiline haigus. Mis on lahti selle endise spiooni ja tema tütre mürgitamisega? Kogu see lugu ei ole kuhugi viinud ja on vaid veelgi teravdanud juba niigi pingelisi suhteid. Vale Süüria kohta, gaasirünnakud, diplomaatide väljasaatmine… Võiks meenutada ka Londoni lennujaamas leitud torusid, mis väidetavalt olid määratud Saddam Husseinile aatomipommi valmistamiseks ja kõiki teisi James Bond stiilis lugusid.

Kui uskuda NATO kliki "liitlasi", siis on Maal kadu külvavad peamised põrgukoerad Moskva, Kreml, Putin ja Vene õigeusu kirik. Sellepärast ümbritsevad sõjaväebaasid maailma suurimat riiki, sõjaväeõppused toimuvad tema Euroopa-poolsete piiride läheduses (Poolas, Baltikumis) ja Ukrainas on loodud kõik tingimused olukorra pingestamiseks…

Tõeline punane rätik karule, kes õnneks suudab end vaos hoida ega allu provokatsioonidele… Ja samal ajal kui meie, prantslased, vaatasime pingsalt idasuunas, tungisid pahasoovijad meie hulka tagauksest. Kusjuures see võõrvõimu sekkumine on peaaegu varjamatu ja ta ei värba isegi sõdureid okupatsiooniarmeesse… Ainult et sellest sekkumisest meil ei räägita ja sellesse suhtutakse juba nagu millessegi enesestmõistetavasse.

USA president Donald Trump
© Sputnik / Сергей Гунеев

10. detsembril keeldus justiitsminister Nicole Belloubet juhatamast inimõiguste auhinna üleandmise tseremooniat B'Tselemi ja Al-Haqi ühendustele, keda Iisrael ja juudi organisatsioonid Prantsusmaal kritiseerivad. Minister andis tagasikäigu ja valitsus andis survele järele. Väärib märkimist, et neid kahte Iisraeli ja Palestiina mittetulundusühingut tunnustati nende töö — okupatsiooni dokumenteerimise eest vaenulikus keskkonnas, kusjuures see toimus inimõiguste ülddeklaratsiooni 60. aastapäeval.

Le Monde kirjutas, et "Nicole Bellubét positsiooni muutus langes kokku Iisraeli parempoolsete ja Prantsusmaa juudiorganisatsioonide survelainega. Viimase hetkeni oli selle eesmärgiks ära hoida Prantsuse valitsuse esindaja ilmumine sellele tseremooniale. Esindaja puudumine tseremoonial oli juba iseenesest erakordne, kuna seda oli 30 aasta jooksul juhtunud ainult kaks korda".

Vägev sekkumine, kas teile ei tundu? Polnud ühtki ametlikku esindajat. Nad kõik kapituleerusid. Parlamendisaadik Meyer Habib, kellel on tihedad suhted Netanyahuga (täpsemalt ta töötab tema heaks), rääkis ilmselt ministriga ja too võttis teda kuulda… Ilmselt pani ta peale vana plaadi süüdistades Prantsusmaad vihkamises ja antisemitismi õhutamises. Tema sõnul käituvad prantslased Iisraeli poliitika suhtes valesti. Millal on oodata Knesseti istungit Pariisis?

Prantsusmaa juudi organisatsioonide esindusnõukogu esimees Francis Kalifat kirjutas samuti ministrile ja tuletas talle meelde, et see võib tekitada küsimusi seoses Iisraeli seadusandliku boikoteerimise keeluga. Jah, ainus riik maailmas, mis keelas okupeeritud alade kaupade boikoteerimise (see on 70% Iisraelist), on nn inimõiguste sünnimaa…. (Ärge naerge) Kõiki neid nõudeid enamasti täidetakse. Vähemalt lubab juudi riik endale Prantsusmaa siseasjadesse sekkuda kas siis saatkonna või juudiorganisatsioonide kaudu. Tuletagem meelde: 2017. aastal nõudis Iisraeli saatkond ülikoolide tegevuse keelamist apartheidi vastu võitlemise nädala raames ja eelkõige Iisraeli apartheidi konverentsi üritused Toulouse'i ülikoolis…. Sama saatkond leiab, et tal on õigus välja astuda palestiina käsitööliste osalemise vastu Pariisi peatänaval Champs-Élysél peetaval jõuluturul.

Juudiorganisatsioonid ja saatkond nõudsid, et Pariisi linnavalitsus suleks palestiinlaste igapäevaelule pühendatud näituse, mis korraldati metallurgide maja koostöös organisatsiooniga Piirideta arstid. Hiljuti leidis Iisraeli valitsus endal olevat õiguse nõuda dokumentaalfilmi "Gaza: sandistatud noorus" näitamise. Film ärritas Iisraeli suursaadikut ja juudiorganisatsioone, kuna nende sõnul õhutas see viha Iisraeli vastu. Seekord avaldati neile vastupanu, kuid mitmeid muud välisriigi nõudmised täideti?

Näiteid selle kohta on tohutult, kuid ma tahan öelda, et sellises olukorras ei tohiks süüdistada kõiges Venemaad, sest kui me tõesti oleksime iseseisev riik, oleks just tema meie loomulik liitlane, mitte Ameerika Ühendriigid, mis Teine maailmasõja lõpust alates on pidevas konfliktis, nimetades oma vastaseid "kommunistideks", "antikapitalistideks", "terroristideks" ja "kurjuse teljeks". Tema Lähis-Ida vasall, Iisrael, jälgib tähelepanelikult nafta- ja gaasivälju, on täna pidevas pingeseisundis, eriti Iraaniga, mis on iidsetest aegadest Prantsusmaaga sõbralikes suhetes. Meie oleme huvitatud heades suhetes araabia maailmaga, sest meil on temaga pikaajalised ja tihedad sidemed. Ameerika elab vetode, ähvarduste, embargode ja väljapressimiste maailmas.

Mis on Iisraeliga?

Ta läheb oma jälgi mööda, sest tal pole muud valikut, ta sõltub Ameerika vetoõigusest ÜROs ja miljardite dollarite suurustest "subsiidiumidest", mis kuluvad relvastusele. Kogu sellel sekkumisel meie territooriumil on ebaterve iseloom. "Meie" poliitikud käivad regulaarselt Tel Avivis kummardamas… ja sülitavad Prantsusmaa rahvale näkku, rääkides lõputult antisemitismi "tõusust".

Juba 27. novembril ütles Hidalgo kapten Dreyfuse monumendi avamisel, samal ajal kui "Kollased vestid" märatsesid Pariisis, välja oma seisukoha: "Olen Pariisi linnapea, linna, mis ei oleks midagi ilma juudi kogukonnata: me ei tagane, me ei tagane kunagi!"

Mida see tähendab? Et Prantsusmaal toimuvad pidevalt protestimeeleavaldused? Et juudi kogukonda piiravad anti-semiitidest pariislased?

Küllalt! Aitab juba sellest lõputust hüsteeriast! Tehke oma tööd, härra linnapea, ja mis peamine, hoidke oma suu kinni! Tõelises demokraatias oleks teile juba ammu esitatud süüdistus riigireetmises. Prantsusmaa ei ole enam sõltumatu riik. Selle on koloniseerinud Brüssel, Strasbourg, Washington ja Tel Aviv. Niisiis, laseme käed rippu ja moodustame liidud, mis vastaksid meie rahva strateegilistele, majanduslikele ja kultuurilistele huvidele. Igaüks, kellele meeldib niiväga moraali lugeda, peaks kõigepealt oma määrdunud käed ära pesema. Vangla ootab juba ammu Netanyahu´t ja tema abikaasat korruptsiooni eest.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
sekkumine, Emmanuel Macron, Benjamin Netanyahu, Donald Trump, Vladimir Putin

Peamised teemad