01:30 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Митинг движения за суверенитет Умная и здоровая Эстония

Protestid Tallinnas: "Tark ja Terve Eesti" sisserändajate vastu

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (25)
183 0 0

Paistab, et Eesti võimude nõusolek riigi ühinemiseks ÜRO ülemaailmse rändelepinguga ajas riigi rändepoliitika vastased omavahel tülli.

TALLINN, 19. detsember - Sputnik. Järjekordne protestiaktsioon migratsioonipoliitika vastu toimus kolmapäeval Riigikogu hoone juures.

Ürituse korraldamine 19. detsembril on seotud Eesti ÜRO suursaadiku Sven Jürgensoni poolt ÜRO ülemaailmse migratsioonipaketi allkirjastamisga New Yorgis.

ÜRO peaassamblee võttis vastu globaalse pagulasraamistiku >>

Ürituse korraldaja on suveräänsusliikumine "Tark ja Terve Eesti". Meeleavaldusele kogunes mitukümmend osalejat, teatab Sputnik Eesti korrespondent.

Mõnel neist olid käes valge öökulli kujutisega mustad lipud. Liikumise juhi Maria Kaljuste kutsus megafoniga parlamendisaadikuid üles arvestama seaduste vastuvõtmisel rahva püüdluste, mitte väljastpoolt pealesurutava arvamusega.

Митинг движения за суверенитет Умная и здоровая Эстония
© Sputnik / Вадим Анцупов
Protestiaktsioon migratsioonipoliitika vastu

Kommentaaris portaalile Sputnik Eesti ütles üks piketil osaleja, et teda kohutab perspektiiv sattuda samasse olukorda nagu inimesed Saksamaal, Soomes või Prantsusmaal, kus sisserändajate tõttu "on ohtlik tänavale minna, eriti naistel". Meeleavalduse ajal ei tulnud osalejatega suhtlema ühtki "rahvateenrit".

Mõne aja pärast suundusid meeleavaldajad välisministeeriumi hoone suunas, kus Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldas oma immigratsioonivastase miitingu.

See ei ole esimene aktsioon, mille "Tark ja Terve Eesti" korraldab protestiks Eesti ühinemise vastu ÜRO ülemaailmse rändeleppega. 9. detsembril toimus Tallinna kesklinnas, Vabaduse väljakul rohkem kui tuhande osalejaga meeleavaldus.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)

Samal teemal

Marokos kiideti heaks ÜRO ülemaailmne ränderaamistik
Meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu
Migratsioonileppe vastane meeleavaldus Tallinnas
"Reeturliku rändepoliitika" vastane meeleavaldus
Tagid:
rändelepe, protest, meeleavaldus, Maria Kaljuste, ÜRO

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46