16:06 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Poliitika
lühendatud link
Putini suur pressikonverents 2018 (8)
13331

Küsimusele, kui suur on praegu tuumasõja puhkemise oht ja mida pariteedi säilitamiseks tehakse, vastas Vladimir Putin, et peab vajalikuks adekvaatset reageerimist USA katsetele muuta tuumapariteeti enda kasuks.

TALLINN, 20. detsember - Sputnik. Sellest teatas Venemaa riigipea neljapäeval Moskvas toimuval traditsioonilisel suurel pressikonverentsil.

"Seda ohtu vaikitakse maha. Ometi, kui midagi sellist juhtuks, tooks see kaasa kogu tsivilisatsiooni hukkumise. Pärast USA lahkumist raketitõrjeleppest olime me sunnitud looma oma relvasüsteemid Ameerika kaitsesüsteemidest läbimurdmiseks," ütles Putin.

USA ultimaatum Venemaale: miks ameeriklased ära jooksevad >>

Ta rõhutas, et uute relvade väljatöötamine Venemaa poolt on tingitud vajadusest säilitada tuumapariteet ja Moskva vastusammud saavad olema proportsionaalsed tekkivatele ohtudele.

"Ärgu pärast vigisegu," lisas Putin.

Kiiev saatis mereväelased surma

Venemaa president rääkis ka, millise saatuse kavandas Kiiev Ukraina mereväelastele neid Venemaa territoriaalvetesse saates.

Venemaa president Vladimir Putin on kindel, et Mustal merel provokatsiooni korraldajad ei hoolinud meremeeste saatusest.

"Kiievi võimud saatsid Ukraina mereväelased Kertši väina lootes, et nad hukkuvad seal," ütles riigipea. "Kuid, tänu Jumalale, seda ei juhtunud," lisas Putin.

Provokatsioonid Mustal merel >>

Vladimir Putini suur pressikonverents toimub 20. detsembril Moskvas rahvusvahelise kaubanduskeskuse hoones.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et võimalus esitada küsimus anti 1702 meediatöötajale - see on riigipea iga-aastaste pressikonverentside rekord. Sel aastal toimub üritus juba neljateistkümnendat korda.

Teema:
Putini suur pressikonverents 2018 (8)

Samal teemal

Putin kommenteeris vahejuhtumit Mustal merel
Pentagon ei vastanud Šoigu ettepanekule arutada erimeelsusi
Ekspert: mis põhjustab Venemaa ja USA vahelise sõjalise konflikti
Rooda: kuidas USA Venemaa uutest rakettidest pääseda loodab
Tuumasõja tont on tagasi
Tagid:
INF, poliitika, pressikonverents, Vladimir Putin

Peamised teemad