13:04 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
Putini suur pressikonverents 2018 (8)
14032

Moskva Rahvusvahelises Kaubanduskeskuses toimus Venemaa presidendi iga-aastane suur pressikonverents.

TALLINN, 20. detsember - Sputnik. Üritus kestis ligi neli tundi, riigipea jõudis vastata mitmekümnele küsimusele. Kõige eredamad hetked on allpool – RIA Novosti valikul.

Neist, kes "valitsevad maailma"

"Me teame, kus asub staap, mis püab maailma juhtida, ja see ei asu Moskvas."

"USA kulutab riigikaitsele üle seitsemesaja miljardi dollari, meie aga, muide, 46 miljardit. Meil on 146 miljonit Venemaa kodanikku, NATO riikides aga 600 miljonit, ja teie arvate, et meie sihiks on maailma valitseda? See on stamp."

Ежегодная большая пресс-конференция президента РФ В. Путина
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Moskva ja Washingtoni suhetest

"Loodan, <...> et lõppude lõpuks saavutame meie suhete põhja ja mõistame, et tuleb ülespoole tõusta, tuleb end sellest lahti tõugata."

Tuumaohust

"Oht selliseks sündmuste arenguks maailmas on kuidagi hajumas ja lahtub. <...> Aga samas, kui midagi sellist, hoidku jumal, tekib, võib see viia kogu tsililisatsiooni hävimiseni. <...> Lähtudes sellest, et inimkonnal jätkub enesealalhoiu instinkti, et mitte minna äärmusteni."

Relvastuskontrolli kokkuvarisemisest

"Praegu lahkuvad (Ameerika Ühendriigid – toim.) INF-st. <...> Muidugi tuleb kindlustada oma julgeolekut. <...> Ärgu hiljem enam kirjutataugu sellest, et meie taotleme mingeid eeliseid. Me ei taotle eeliseid, vaid säilitame tasakaalu."

Sanktsioonidest

"See on seotud Venemaa võimsuse kasvuga, konkurentsivõime suurenemisega. Ilmub võimas, tugev mängija, kellega tuleb arvestada – aga ei tahaks. Päris hiljuti arvati (USA-s – toim.), et niisugust riiki (Venemaad – toim.) enam polegi, aga selgub, et on küll, ja temaga tuleb arvestada."

© Sputnik / Iliya Pitalev

"Venemaa elab peaaegu kogu oma elu, kogu oma ajaloo kestel nii või teisiti mingite piirangute ja sanktsioonide kütkes."

Reaktsioonidest sanktsioonidele

"Nendel sanktsioonilugudel on ka oma plusspool. Need on sundinud meid väga paljudes suundades oma ajusid liigutama."

"(Impordiasendused – toim.) ei ole lihtsalt mingisugused riigi juhtkonna soovunelmad, vaid need on rahva huvid, mida me kaitseme. Kaitseme korralikult, olgu öeldud, ilma igasuguse häbematuseta, rahulikult, vaoshoitult, kuid ajame oma asja ja liigume selles suunas edasi."

Intsidendist Kertši väinas

"Mulle tundub, et provokatsioonid on alati halvad. Provokatsioon – see on mõeldud olukorra teravdamiseks."

" Neid (Ukraina sõjaväelasi – toim.) saadeti teele arvestusega, et keegi neist hukkub. Suurt rahulolematust, nagu ma näen, tekitas (Ikraina – toim.) juhtivates ringkondades see asjaolu, et keegi ei hukkunud."

Porošenkost

"Kas see (provokatsioon Kertši väinas – toim.) õnnestus või ei õnnestunud – seda nii reitingutõusu vaatevinklist – võib olla seotud sellega, et Pjotr Aleksejevitši reiting justkui tõusis. <...> Oma ülesande see nähtavasti täitis. Riigi huvide arvelt."

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Максим Блинов

Donbassist

"Öelge, kes kehtestas blokaadi sellel teritooriumil – Donbassi ja ülejäänud osa vahel Ukrainast, kas Venemaa tegi seda? Seda tegid Ukraina võimud, kehtestasid totaalse majandusblolkaadi – territooriumil, mida nad peavad enda omaks. Nad tulistavad nende kodanike pihta, keda peavad omaenda kodanikeks."

"Nii et me osutame tõepoolest humanitaar- ja muud abi ja tuge inimestele, kes elavad sellel territooriumil, aga ainult selleks, et neid seal lõplikult maha ei löödaks ja nahka ei pistetaks ja õhku ei lastaks, ja teeme seda ka edaspidi."

Kirikulõhest

"See, mis praegu õigeusus toimub, on, nagu meil rahvasuus öeldakse – mõistusevastane. See on riigi otsene sekkumine klerikaalsesse usuellu. Midagi niisugust ei ole Nõukogude Liidu aegadest peale veel kunagi olnud. <...> Loodi see Istanbuli koguduse ühendatud lõhestuskirik. Moskva kogudus ei ole meeltmööda – tuleb Istanbuli koguduse oma."

"Ma usun, et see (raha – toim.) on Bartholomeose peamine ärgitusmotiiv – allutada territoorium ning siis veel selle pealt raha teenida. Ma arvan, et see on põhiline äratusmotiiv, muidugi peale Washingtonist tulnud juhtnööride."

"Mullegi teeb kõige enam muret, et seepeale algab kahtlemata varade ümberjaotamine. See ongi sisuliselt juba käimas."

Meedia tööst

"Jõud seisneb tões. Selles valemis kätkeb meedia kutsumus. Jõud on tões ja ainult nii saavad massiteabevahendid võita miljonite inimeste usalduse."

Skripalidest

"Kui poleks olnud Skripale, oleks midagi muud välja mõeldud. Aga eesmärk on ainult üks – Venemaa kui võimaliku konkurendi arengut tagasi hoida. Muid eesmärke ma ei näe."

Suhetest Londoniga

"Minu hinnangul on Venemaa ja Suurbritannia suhted ummikus, mõlema riigi huvides on sellest ummikust väljuda."

Brexitist

"Las nad ise otsustavad, see pole meie asi. Või muidu hakatakse jälle meid milleski süüdistama."

Vladimir Putin Pariisis
Пресс-служба Президента РФ

Afganistanist

"Kui nad (lääne partnerid – toim.) tahaksid nentida, et seal (Afganistanis – toim.) on kõik hästi, siis mulle näib, et see on kaugel tegelikkusest."

Türgist

"Türgi, vaatamata sellele, et ta on NATO riik, täidab oma kohustusi, nagu me näeme, alliansi liikmena ning teostab samal ajal sõltumatut välispoliitikat. Me hindame seda väga."

Ameeriklastest Süürias

"Mis puudutab ameeriklaste vägede väljaviimist, siis ma ei tea, mida see endast kujutab. USA on Afganistanis kohal juba kui kaua, 17 aastat? Ja peaaegu iga aasta räägitakse sellest, et nad viivad oma väed sealt välja. <...> Me ei näe senimaani märke ameeriklaste vägede väljaviimisest, aga eeldan, et see on võimalik."

Teema:
Putini suur pressikonverents 2018 (8)

Samal teemal

Otseülekanne on lõppenud: Vladimir Putin maailmale - vaadake kohe
Tagid:
poliitika, pressikonverents, Venemaa, Vladimir Putin

Peamised teemad