14:07 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Poliitika
lühendatud link
15312

Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi avaldus, et Marrakeši leping oleks eestlastele kasulik Sosnovõi Bori tuumaelektrijaama plahvatuse korral, on poliitikule lubamatu, ütles raadiole Sputnik ajalooteaduste kandidaat ja politoloog Mihhail Smolin.

TALLINN, 21. detsember - Sputnik. Poliitik ei saa endale lubada nalja heitmist tuhandeid inimesi puudutavatel teemadel, ütleb Mihhail Smolin.

"Mul on kahtlus, et sellised hüpertroofilised avaldused räägivad selle autori vaimsest tasakaalutusest," ütles ta, avaldades ühtlasi kahetsust, et "sedasorti" inimesed on Eestis kõrgetel kohtadel.

Kaljulaidi lõhestumine: sõjakõned Kiievis, rahukõned Tallinnas >>

Politoloogi sõnul, kuna Marrakeši leping võrdsustab praktiliselt poliitilised ja majanduslikud sisserändajaid, siis nende massiivse saabumise korral Eestisse ei saa enam rääkida temast kui mingist rahvusriigist.

President Kersti Kaljulaid
© AP Photo / Aleksey FILIPPOV

"Eesti suveräänsus on juba niigi väike, välispoliitikas liigub ta Lääne kiiluvees ja müüb talle oma ainsa kaubana vaid russofoobiat," märkis ta. Smolin järeldas, et kui sisserändajad tõesti Eestisse tulvama hakkavad, siis ühinevad nende noorte eestlastega, kes parema elu otsingul on juba kodumaalt lahkunud, ka need, kes ei saa seal elatud koos uute naabritega, sest isegi tuhandete aafriklaste sissevool väikesesse riiki suurendab märkimisväärselt pingeid.

Sputnik Eesti vahendab osundusega venekeelsele ERR-le, et president Kersti Kaljulaid selgitas oma uuesaastaintervjuus ühiskonnas ebapopulaarse ÜRO ülemaailmse rändeleppe positiivseid külgi Eestile.

Ta ütles, et lõppude lõpuks ei saa keegi välistada näiteks järgmise olukorra tekkimist: midagi juhtub Sosnovõi Boris asuvas tuumaelektrijaamas ja Eest piirile koguneb suur hulk tõsiselt vigastatud inimesi, sealhulgas naisi ja lapsi. "Kuhu me pöördume? Ikka ÜRO migratsiooni, põgenike ja hädaolukordade ohvrite abistamiseks moodustatud fondide poole," vahendas venekeelne ERR Kaljulaidi sõnu.

Tagid:
nali, plahvatus, poliitika, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad