01:03 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Poliitika
lühendatud link
Putini suur pressikonverents 2018 (8)
89 0 0

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov selgitas Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnakasutust "ärgu pärast vigisegu" suurel pressikonverentsil seoses USA kavatsusega lahkuda kesk- ja lühimaarakettide piiramise lepingust (INF).

TALLINN, 21. detsember - Sputnik. Venemaa president rõhutas pressikonverentsil, et Moskva tagab USA lahkumist INF-st arvestades oma turvalisuse, märkides, et "ärgu nad pärast vigisegu, et me mingeid eeliseid saavutada tahame".

"Tehnoloogiliselt pidas president silmas seda, mida ta on juba korduvalt selgitanud. Asi on selles, et pärast INF lepingust lahkumise võidakse Euroopa riikidesse paigutada keskmise ja lühemaarakette, nagu see oli kunagi külma sõja ajal," ütles Peskov Venemaa Pervõi kanalile.

Putin tuumasõja ohust: ärgu pärast vigisegu >>

Riigipea pressiesindaja selgitas, et nende rakettide paigutamine Euroopasse ja "sihtimine Venemaa Föderatsioonile, viib selleni, et Venemaa on pariteedi saavutamiseks sunnitud võtma need raketiseadeldised oma rakettrelvade sihikule.

"Toimub sisuliselt spiraalne pingetõus ja kordub sama, milles pidime kahjuks elama ka varem," lisas presidendi pressiesindaja.

© Sputnik / Евгений Биятов

Detsembri alguses ütles USA riigisekretär Mike Pompeo, et Venemaal on kaks kuud aega INF-i lepingu täitmisele naasmiseks. Ta lisas, et kui seda ei toimu, peatab Washington INFist tulenevate kohustuste täitmise.

Ameerika Ühendriikide riigisekretäri abi relvastuskontrolli ja rahvusvahelise julgeoleku alal Andrea Thompson ütles, et USA kutsub Venemaad üles loobuma 9M729 (SSC-8) rakettidest või muutma seda relvasüsteemi nii, et selle laskeulatus ei rikuks INF sätteid.

Viimastel aastatel on Moskva ja Washington regulaarselt süüdistanud teineteist INF-lepingu rikkumises. Venemaa on korduvalt kinnitanud, et täidab täpselt lepingust tulenevaid kohustusi.

USA ultimaatum Venemaale: miks ameeriklased ära jooksevad >>

Venemaa välisminister Sergei Lavrov märkis, et Moskval on Ameerika Ühendriikidele väga tõsiseid küsimusi lepingu täitmise kohta ameeriklaste endi poolt. Tema sõnul ei ole USA süüdistused Moskvale INF rikkumises põhjendatud, 9M729 raketti katsetati lepinguga lubatud vahemikus.

Vladimir Putini suur pressikonverents toimus 20. detsembril Moskvas rahvusvahelise kaubanduskeskuse hoones.

Teema:
Putini suur pressikonverents 2018 (8)

Samal teemal

Kreml teatas Putini ja Trumpi kohtumise ettevalmistamise eeltingimuse
Kas pigem elus või pigem surnud: kas INF lepingut õnnestub päästa
Miks on Trumpil tarvis INF lepingust välja astuda
Tagid:
poliitika, Vladimir Putin, pressikonverents

Peamised teemad