06:35 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
6210

Järjekordse süüdistuse "Venemaa sekkumise" kohta Ameerika valimistesse, mis sedapuhku pärines USA riikliku julgeoleku juhi Daniel Coatsi suust, kommenteeris Riigiduuma rahvusvahelise asjade komisjoni juhataja esimene asetäitja Dmitri Novikov.

TALLINN, 22. detsember - Sputnik. "Sanktsioonidespiraal, mida alates 2014. aastast aktiivselt punutakse, vajab pidevalt toitmist uue teabe ja täiendavate pretensioonidega. Kui selline info puudub, tuleb see lihtsalt luua," ütles Novikov, vahendas RIA Novosti.

Дмитрий Новиков - первый заместитель председателя комитета Государственной Думы РФ по международным делам
© Sputnik / Владимир Федоренко
Riigiduuma rahvusvahelise asjade komisjoni juhataja esimene asetäitja Dmitri Novikov

Ta rõhutas, et Lääneriikide ja Ameerika Ühendriikide surve Venemaale ei ole päevakorrast kuhugi kadunud.

"Seetõttu on olemas teatud seaduspärasus - täiendava libainfo ilmumise perioodilisus, mille eesmärgiks on seda positsiooni tugevdada ja vastasseisu hääbumast hoida," sõnas parlamendiliige.

Zahharova vastas USA luure teatele "Venemaa sekkumisest" valimistesse >>

Zahharova: selliste meetoditega ei saa "maailma valitsejad" uuesti "suureks"

USA luureametnike uued süüdistused Moskva aadressil väidetava "Venemaa sekkumise" kohta Ühendriikide valimistesse muudavad väidete autorid naeruväärseiks, leiab Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

"Inimesed, kes selliseid otsuseid vastu võtavad, muudavad Ameerika rahva kogu maailma naerualusteks. Niisuguste meetodite abil ei saa USA kunagi "uuesti suureks", sest "maailma valitsejate" käitumine ei tekita midagi peale põlguse ja vastikustunde," märkis Zahharova.

Ma tunnen, kuid ei suuda tõestada

"Venemaa ja teised riigid, sealhulgas Hiina ja Iraan, korraldasid oma strateegiliste huvide edendamiseks Ameerika Ühendriikide vastu mõjutusoperatsioone ja propagandakampaaniaid," ütles Coats oma raportis.

Директор национальной разведки США Дэниел Коутс
© AP Photo / Alex Brandon
USA riikliku julgeoleku juhi Daniel Coats

Tema sõnul sekkusid Venemaa, Hiina ja Iraan Ameerika Ühendriikide 2018. aasta vahevalimistesse, kuigi sellekohaseid tõendeid ei leitud. Raporti oma "sisetunde kirjeldusega" annab ta üle sisejulgeolekuministeeriumile ja USA peaprokurörile.

Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse >>

Juhul, kui viimased Ameerika peamise luureametniku "kõhutunnet" kinnitavad, järgneb sellele automaatselt sanktsioonide kehtestamine "seadust rikkunud" riikide suhtes.

2018. aasta septembris allkirjastas Trump dekreedi, mis näeb ette mitmete sanktsioonide automaatse kehtestamise, kui asjakohased asutused - nagu luure ja välisministeerium, suudavad esitada sekkumise fakti kinnitamiseks piisavaid tõendeid.

Määrust saab kohaldada nii üksik- kui ka juriidiliste isikute, samuti tervete riikide suhtes. Võimalike karistuste loetelu hõlmab varade külmutamist ning juurdepääsu piiramist Ameerika Ühendriikide finantseerimisasutustele, laenudele ja investeeringutele.

Millised on teie tõendid

Sputnik Eesti on korduvalt kirjutanud, et USA uurib juba teist aastat Venemaa "sekkumist" Ameerika valimistesse ning president Donald Trumpi väidetavaid sidemeid Moskvaga. Juurdlust juhivad eriprokurör Robert Mueller ning kongressi mõlemad kojad.

Trump hindas "Venemaa nõiajahi" mõju oma reitingule >>

Nii Valge Maja kui ka Kreml on süüdistused ümber lükanud. Venemaa pool nimetab neid alusetuiks ja Trump "nõiajahiks", mille käivitasid tema vaenlased.

Samal teemal

USA Esindajatekoda kiitis heaks Venemaa gaasijuhtme vastase resolutsiooni
USA uued Venemaa-vastased sanktsioonid on jõustunud
Lavrov: "Kurja-Venemaa" kuvandi juurutamine USA-s
Tagid:
presidendivalimised, sekkumine, poliitika, sanktsioonid, USA, Venemaa

Peamised teemad