13:40 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Poliitika
lühendatud link
7410

Detsember on parim aeg järgmise aasta prognooside koostamiseks. Lääne juhtivad analüütilised struktuurid ennustavad maailma praegusele julgeolekusüsteemile kokkuvarisemist ja Putinile – järjekordseid võite.

TALLINN, 24. detsember - Sputnik. Mida ootab Stratfor - organisatsioon, mida tuntakse Ameerika Ühendriikide "vari-CIA-na" - kus Lääne analüütikud on juba Venemaa "peopesi" uurinud? Seda uurivad podcastis Inosmi peatoimetaja Aleksei Dubosarski koos oma kolleegidega.

Ekspert: Salvini valmistab ette eurost lahkumist, Euroopa heidab hinge >>

Stratfor kutsub üles valmistuma Ameerika Ühendriikide, Hiina ja Venemaa vaheliseks suurriiklikuks konkurentsiks, mille käigus algab võidurelvastumise uus voor koos ideoloogilise võitluse tugevnemisega.

Ameerika analüütikute arvates kasutab Hiina ära erinevate riikide vastuolusid, et Ameerika pealetungi nõrgendada.

Venemaa jätkab koos Saudi Araabiaga operatiivset reageerimist sündmustele ülemaailmsel naftaturul, vältimaks järske hinnalangusi.

Samal ajal püüab Venemaa, mida Stratfor nüüdseks juba "Euraasia südameks" nimetab, laiendada oma mõju mandri kõige kaugemate äärteni.

Muud Lääne prognoosid

Ameerika välissuhete nõukogu analüütikud on märganud Venemaa "kummitust" Ukrainas märtsikuus toimuvate valimiste kohal. Õigluse mõttes tuleks lisada, et nad mainisid veel üheksat riiki, mille valimisprotsessidele tuleks erinevatel põhjustel tähelepanu pöörata.

Bloombergi agentuur otsustas lugejaid üldse mitte 2019. aasta positiivsete ootustega "vaevata", pakkudes oma materjalis ainult negatiivseid stsenaariume "Pessimistide juhised 2019. aastaks: tulekahjud, üleujutused ja nälg".

Varugem popkorni: Rooma ja Brüsseli konflikt lagundab Euroopa Liitu >>

Üks asjaolu on hea: kahe aasta tagused "varju-CIA" ennustused Venemaa kokkuvarisemise kohta ei ole täitunud ning on ebatõenäoline, et see ka tulevikus juhtub. Seni, kuni Venemaa oma ülesannetega hakkama saab, ei ole paanikaks põhjust, ollakse InoSMI-s veendunud.

Kui soovite detailsemat infot, kuulake uut podcasti täispikkuses. 

Samal teemal

Suur Euroopa armee "kaitseks USA ja Venemaa eest": Putinile see meeldib
Rooda: kuidas USA Venemaa uutest rakettidest pääseda loodab
Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse
Riigiduuma vastas Trumpi sõnadele "Venemaa soovist USA-lt abi saada"
Tagid:
Lääs, USA, Hiina, Vladimir Putin, prognoos, Venemaa

Peamised teemad