11:06 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
6720

Euroopas teeb ajakirjandus juba hoogsalt aastakokkuvõtteid. Toimetused kaebavad uudiste ja teemade vähesuse üle. Antud juhend aitab "õigeil" ajakirjanikel tühikuid täita ja hoiab lugeja silme ees korrektset maailmapilti.

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Seal - kus kõik on alati parem kui Venemaal – algavad isegi pühad varem. Tegelikult ongi nad juba alanud. Tänavatel on vähem inimesi, tööd lõpetatakse, uudistevool kuivab kokku. Sõltumatud ajakirjanikud piinlevad, otsides hoolsalt teemasid.

Häkkerid paljastasid Lääne meetodid infosõjas Venemaaga >>

Tegelikult ei ole see vajalik. Võib end toita vanaviisi Venemaa arvel, kus elatakse detsembri lõpuni nii, nagu poleks midagi juhtunud. Loomulikult tehakse nüüd sealgi aastakokkuvõtteid.

Meie ülesandeks on aga näidata, et Venemaa muutus 2018. aasta jooksul veelgi hullemaks, et nad ei teinud õieti midagi ja kui tegidki, siis väga halvasti.

Kõigepealt tuleks kokku koguda kõik Venemaa Föderatsiooni territooriumil toimunud katastroofid. Igasugused - rajooni, asula ja küla tasemeni välja. Kasvõi isiklikud, südamete murdumisega lõppenud tragöödiad. Kõik sobivad.

Keskenduda tuleks asjaolule, et intsidentide hulk on suurenenud. Vähemalt meie arvates. Rõhutama peaks ka kõigi tagajärgede kõrvaldamise nimel vaeva näinute ebaprofessionaalset tööd. Vihjates tegevust juhtinute vastutusele.

Kokkuvõtteks tuleb öelda: venelased ei saa pärast seda, mis on juhtunud, pühi nautida. Noh, välja arvatud selles mõttes, et praegu pole veel väga hirmus - sest järgmisel aastal läheb veelgi hullemaks…

Teiseks. Tuleks kokku koguda Venemaa aasta tähtsamad uudised ja nad propagandast puhastada – viimast tuleb teha otsustavalt. Väärtustega tasub tähelepanelik olla, kuid faktidega võib improviseerida. Venelastele tuleb kõik meelde tuletada. Eriti seda, mille üle nad oma nürimeelsuses uhkust tunnevad.

Näiteks: tunnete vaimustust oma jalgpalli maailmameistrivõistluste üle? Peame kirjutama, et tegu oli ajaloo kõige vastikuma spordiüritusega.

Jalgpalli MM 2018 >> 

Sinna ei sõitnud (mitte "ei pääsenud" vaid just "ei sõitnud") kõige ilusamad meeskonnad, mängud olid skandaalsed, kõik kasutasid dopingut - mida pole küll veel tõestatud, kuid varuge kannatust!

Staadionid olid jubedad, fännid purjus, kohtunikud ära ostetud, jalgpallurid peksid inimesi, miilitsad jooksid väljakule. Kes see ikka enam mäletab, kuidas asjad tegelikult olid? See ei ole enam oluline. Paljusid on võimalik panna meelde tuletama seda, mida pole kunagi olnud.

Raadas ähvardati Krimmi sild hävitada
© Sputnik / Стрингер

Tunnete uhkust oma Krimmi silla üle? Esiteks ei ole see veel täielikult lõpetatud. Teiseks ei lõpetata seda kunagi. Kolmandaks, isegi kui see valmis ehitatakse, laguneb see kindlasti. Ja see on hea, sest neljandaks - on see kohutav, viiendaks, rajatis häirib kõiki.

Veel üks asi. Venelaste seas on vaja arendada ärevustunnet. Varsti langeb nafta hind ja tooraine saab otsa, majandus variseb kokku, peagi kõik kas lahkuvad või surevad.

Asjaolu, et siiani pole midagi juhtunud, pole oluline. Kindlasti on olemas sõltumatud eksperdid, kes on valmis seda kõike prognoosima. Kui numbreid ei ole, võite need vabalt "joonistada". Kui ka arvamusavaldusi pole – kirjutage need ise, kasutades mõningaid variante stiilis "vastavalt informeeritud allikate andmeile."

Lõppude lõpuks, olete te ka ise informeeritud allikas, kas pole? Ja asjaolu, et venelased ise kõigest sellest teadlikud ei olnud, tõestab veel kord, et neil puudub juurdepääs usaldusväärsele teabele.

Rääkige vältimatutest hädadest. Naerge saavutuste üle! Las nad mäletavad kaheksateistkümnendat kui halbadest aastatest halvimat. Mingu nad murega üheksateistkümnendale vastu.

Aasta pärast aga kordame kõike uuesti.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

USA mõistis hukka Krimmi silla
Infosõda Venemaaga: ameeriklaste hinnakiri "otsustava rünnaku" eel
Häkkerid rääkisid briti venevaenulikust programmist
Milles peitub Krimmi silla avamise sümboolsus
Tagid:
libauudis, aastavahetus, jõulud, Venemaa

Peamised teemad