20:18 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4710

Neljapäeval, 27. detsembril avaldasid Venemaa teatud veebiväljaanded BBC Moskva büroo töötajate nimed ja näopildid.

TALLINN, 28. september — Sputnik. Sputniku ajakirjanike isiklikest andmete avaldamine Briti meedias ilmunud ei vasta tsiviliseeritud reeglitele ja kätkeb otsest ohtu nende turvalisusele, edastas RIA Novosti Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskovi sõnad.

"Me oleme kõige erinevamatel tasanditel väljendanud oma hämmingut ja nördimust seoses sellega, mis praegu Suurbritannias nii Sputniku kui RT ajakirjanike suhtes aset leiab," rõhutas ta.

Simonjan Sputniku ajakirjanike nimekirja avaldamisest Timesis: "Head 1933 aastat!">>

Täpsustavale küsimusele, kas Kremlis kiidetakse heaks vastukirjutis paljudes Venemaa meediaväljaannetes briti meediatöötajate andmetest, vastas presidendi pressisekretär et suhtub sellesse mõistvalt.

"Aga mida te siis tahtsite? Ütleme nii, et meie vähemalt, nagu Putin ütles, ei ole Hammurapi koodeksi ("silm silma, hammas hamba vastu" põhimõtte – toim.) järgijad, kuid seda ainult ametlikus plaanis," märkis ta.

Eelnevalt on Times Ukraina veebilehe Mirotvorets eeskujul avaldanud kaheksa Sputniku briti büroo töötaja fotod, millele oli lisatud allkiri ametinimetustega. Selles artiklis oli ühtlasi ära toodud Šotimaa parlamendisaadiku Alex Cole-Hamiltoni üleskutse Suurbritannia valitsusele konfiskeerida agentuuri ajakirjanike varad.

Kuidas vastati Venemaal Londoni "hädakisale" RT suhtes>>

Neljapäeval, 27. detsembril avaldasid Venemaa teatud veebiväljaanded BBC Moskva büroo töötajate nimed ja näopildid. Eeskätt avalikustas veebiväljaandes avaldatud viite nimekirjale oma ametlikul veebilehel telekanal Dožd.

"See, mida Suurbritannias tehti, on täiesti ennekuulmatu, ei ole kooskõlas tsiviliseeritud ühiskonna reeglitega, ei vasta üldsegi meedia suhtes kehtivatele reeglitele, ei vasta meediavabaduse põhimõtetele ning mis peamine – kätkeb endas otsest ohtu nendele samadele füüsilistele isikutele, kes Suurbritannias venekeelses meedias töötavad. Seetõttu ei saanud me loomulikult nii oma nördimust kui mõistmatust kui ka hukkamõistu varjata," lausus Peskov kokkuvõtteks.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
BBC, Kreml, RT, Sputnik, Dmitri Peskov, Ühendkuningriik

Peamised teemad