11:29 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
13722

Briti kõmuajakiri Daily Star avaldas artikli pealkirjaga "Jultunud uusaastapöördumises miljonite venelaste poole hülgas Putin Lääneriigid".

TALLINN, 2. jaanuar – Sputnik. Uusaastaõnnitluses palus president riigi elanikel ühineda, sest Venemaal "ei ole kunagi abistajaid olnud ega saagi olema". Artikli autor nimetab seda "jultumuseks", vahendab RIA Novosti Ühendkuningriigi ajalehte.

Daily Star väidab ka, et Putini pöördumine venelaste poole on seotud sanktsioonidega, kusjuures president ei maininud majanduspiiranguid oma kõnes kordagi. 

"Väljakutsuvat avaldust" selgitab ajakirjandus tõusnud pingega Venemaa ja Lääne suhetes, seoses Briti eriteenistuste agendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamisega Salisburys, lisab InoTV.

Tabloid tuletab meelde, et Briti valitsusjuht Theresa May süüdistas Moskvat Skripalide tapmiskatses, "kuid Putin lükkas süüdistused tagasi."

Daily Stari toimetus pöörab tähelepanu ka asjaolule, et Putini uusaastapöördumine oli filmitud Kremli taustal, "ja et see oli üks kõige vaadatavamaid saateid Vene televisioonis."

Tegutseda kindla ja ühtse meeskonnana

On oluline, et venelased toimiksid kindla ja ühtse meeskonnana ning näitaksid üles halastust, ütles president Vladimir Putin oma uusaastakõnes. Riigipea rääkis ka vaimsest suuremeelsusest, halastusest ja lähedaste abistamise tähtsusest.

Venemaa presidendi Vladimir Putini uusaasta tervitus >>

President rõhutas, et uuel aastal peavad riigi elanikud lahendama suure hulga ülesandeid "majanduse, teaduse ja tehnoloogia vallas, tervishoius, hariduses ja kultuuris" ning "parandada inimeste heaolu ja elukvaliteeti." Ta tuletas meelde, et abistajaid pole Venemaal kunagi olnud ega ka tule.

President soovis venelastele "rõõmu ja heaolu" ning Venemaale - edu ja õitsengut.

Venemaa presidentide uusaastaõnnitlused
Putin õnnitles Eesti presidenti
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Vene presidendi uusaastakõne on traditsiooniliselt muutunud Vene televisioonikanalite kõige populaarsemaks aastavahetuse sündmuseks.

Traditsiooniliselt algab tervitus 31. detsembril kell 23.55. Vahetult pärast presidendi pöördumist edastab televisioon täpse kellaaja signaali – Kremli kellamängu, millele järgneb riigihümn.

Riigipea teeb oma kõnes kokkuvõtte lõppenud aastast, kirjeldab eelseisva perioodi prioriteete ja soovib oma riigi kodanikele head uut aastat.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

Otseülekanne on lõppenud: Vladimir Putin maailmale - vaadake kohe
Vale ei läinud läbi: Putin õnnitles Eesti presidenti uue aasta puhul
Venemaa presidendi Vladimir Putini uusaasta tervitus
Tagid:
Vladimir Putin, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad