07:54 23. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB71.9719
Государственная дума РФ

Riigiduuma kommenteeris Briti ajakirjanduse reaktsiooni Putini sõnadele

© Sputnik / Наталья Селиверстова
Poliitika
lühendatud link
31 0 0

Daily Stari artikkel, mille autor pidas Vene Föderatsiooni presidendi uusaasta kõnet jultunuks, on Lääneriikide ühtse sanktsioonipoliitika taustal küllaltki kummaline.

TALLINN, 2. jaanuar – Sputnik. Briti kõmuajakiri Daily Star avaldas eile artikli pealkirjaga "Jultunud uusaastapöördumises miljonite venelaste poole hülgas Putin Lääneriigid."

Vladimir Putini  2019. a. uusaastakõne
© Sputnik / Михаил Климентьев

Õnnitluskõnes palus riigipea riigi elanikkonnal ühineda, sest abistajaid pole Venemaal kunagi olnud ega ka tule. Artikli autor pidas seda "jultumuseks", vahendab RIA Novosti Riigiduuma rahvusvaheliste asjade komisjoni aseesimeest Dmitri Novikovi. 

"Selliste hinnangute kuulmine on üsna kummaline, arvestades, et vaatamata kõikidele oma erimeelsustele, esineb Lääs Venemaa Föderatsiooni suhtes kohaldatava sanktsioonipoliitika loomisel ühtse rindena," ütles Novikov.

Lisaks rõhutas rahvasaadik, et enne kellegi avalduste hindamist peaksite pöörama tähelepanu oma elluviidavale poliitikale. "Me peame väga täpselt hindama rakendatavat üsnagi ohtlikku poliitikat, mis kriisi vaid süvendab ja kogutud relvastuse tingimustes olukorda teravdab. Sellises poliitikas sisaldub palju ohte ja ähvardusi," selgitas Novikov.

Parlamendisaadik märkis ühtlasi, et ei Ameerika Ühendriigid ega nende NATO partnerid ei näita valmisolekut astuda vastu nn "Atlandiülesele solidaarsusele", et võtta Venemaaga suheldes õiglasem seisukoht, mis muudaks kogu rahvusvaheliste suhete vormi."

Nagu Sputnik Eesti varem kirjutas, soovis Vladimir Putin venemaalastele head uut aastat, rõhutades oma pöördumises, et riigi ees seisvaid väljakutseid saab lahendada ainult ühtset, kindla ja tugeva meeskonnaga.

Samuti tuletas Vladimir Putin meelde, et Venemaal on mitmeid pakilisi ülesandeid, mis vajavad lahendamist - majanduses, teaduses ja tehnoloogiavaldkonnas, tervishoius, hariduses ning kultuuris.

„Ja mis kõige tähtsam – püüelda samm-sammult heaolu ja parema elukvaliteedi poole. Et kõik Venemaa kodanikud, igaüks meist, tunneks juba järgmisel aastal muutusi paremuse suunas,” lisas president.

Putin rõhutas, et seda saab teha ainult ühiselt: “Meil ei ole kunagi olnud ega ka tule abilisi.”

Samal teemal

Putin tuumasõja ohust: ärgu pärast vigisegu
Putin ja Merkel arutasid USA vägede Süüriast lahkumist
Vale ei läinud läbi: Putin õnnitles Eesti presidenti uue aasta puhul
Putin täitis tema kätt suruda tahtnud poisi unistuse

Peamised teemad