09:59 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Poliitika
lühendatud link
68 0 0

Iraak või Iraan? Sunniidid või šiiidid? Praktika näitab, et presidendiks võib saada ka nende vahel vahet tegemata, kuid selleks, et olla hea president, tuleb neid erinevusi siiski teada.

Maria Baljabina, raadio Sputnik
Milles seisneb Venemaa tugevus? Tuleb välja, et hariduses. Vladimir Putin halvab oma geopoliitilisi oponente haridusega, on prantsuse Le Figaro kindel.

Euroopa kõrgeimaks hooneks sai Peterburi Lahta Tsentr
Sputnik / Алексей Филиппов

Jja ka koosolekutel ei mängi ta mitte lihtsalt kohalolijat, vaid tõepoolest kuulab oma alluvaid. Näiteks katkestas ta kord põllumajandusministri ettekande sealiha tarnimisest Indoneesiasse ja selgitas, et moslemiriigis ei osta keegi sellist liha.

Prantsuse ekspertidele avaldas see juhtum muljet ja nad kasutasid seda illustreerimaks väidet, kui oluline on geograafiat tunda. Putin torkab positiivselt silma maailmaliidrite taustal, kes ei suuda vahet teha sunnidel ja šiiadel. Nii polegi midagi üllatavat selles, et Venemaal on araabiamaailmas nii tugevad positsioonid - need, kes ei tee vahet Iraanil ja Iraagil, ei mõista isegi seda, kus täpselt neid positsioone tugevdada tasuks.

Või mis seal välismaast rääkida - mõned ei saa isegi oma valdustest sotti. Näiteks Prantsusmaa president Emmanuel Macron peab Prantsuse Guajaanat saareks, kuigi seda ülemeredepartemangu uhub ookean ainult ühest küljest, teisest küljest piirneb ta Surinami ja kolmandast Brasiiliaga. Kuidas Monsieur Macron küll koolis õppis? Oh, Madame Macron, kuidas te seda siis ei näinud!

Putinit vaadates võiks aga öelda: "Näete lapsed, õppige geograafiat – nii võite presidendikski saada!" Kuid mõnede lääneriikide riigijuhtide kogemus lükkab selle väite ümber: te võite saada presidendiks ka ilma sügavaid teadmisi omamata. Nii et küsimus on kvaliteedis.

Millegipärast ei püüa prantsuse meedia otsida Macroni või Sarkozy maailma valitsemise saladust, rääkimata Hollande omast, kuid Putin pakub alati ja kõigile huvi - tema "võimu saladusest" on palju artikleid kirjutatud. Kõik osutus lihtsaks - hea õppimine ja sihikindel töö. Nii et lapsed, õppige geograafiat - kui juba presidendiks hakata, siis ikka selliseks, kes viib oma riigi geopoliitilistest konfliktidest võitjana välja.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
Emmanuel Macron, Vladimir Putin

Peamised teemad