03:38 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
5210

Vabariiklastest senaatorid väljendasid Ukraina ühiskondlike organisatsioonide esindajatele rahulolematust Kiievi poliitika suhtes.

TALLINN, 6. jaanuar – Sputnik. Väljaande International Policy Digest sõnul kritiseerisid Ameerika poliitikud Ukraina keskvõime radikalismi kasvu ja sõnavabaduse piiramise eest, vahendab RIA Novosti.

Lisaks märkisid senaatorid Ukraina "mitteproduktiivset majanduspoliitikat". Eelkõige peeti silmas rahvusvaheliste rahandusasutuste poolt Kiievile eraldatud vahendite mitteratsionaalset kulutamist.

Ameerika poliitikute sõnul on lokkava korruptsiooni ja Donbassi konflikti lõputute kulude tõttu laenuraha raisatud. See toob kaasa SKP languse, millega kaasneb tööjõu lahkumine riigist.

Kohtumisel osalenud senati esindajad juhtisid Ukraina avaliku elu tegelaste tähelepanu ka kohtusüsteemi puudustele.

Senaatorite arvates politiseerivad võimud ja Ukraina president Petro Porošenko kohtute tegevust ja kasutavad neid konkurentide kõrvaldamiseks. Nii nimetasid Ameerika poliitikud endise presidendi Viktor Janukovitši protsessi " kohtumõistmise paroodiaks."

Väljaandes märgitakse, et Ameerika Ühendriigid kardavad Venemaaga puhkenud konflikti eskaleerumist. Poliitikud näitavad, et Moskva ja Kiievi vaheliste pingete suurenemise korral ei õnnestu Washingtonil ega Brüsselil sellest kõrvale jääda.

Kui Ukraina otsustab endiselt "kontrollimatuna" püsida, on Valge Maja sunnitud praeguste Kiievi võimude suhtes "meetmeid rakendama", öeldakse artiklis.

Kriitiliselt suur võlg
Ukraina riigihalduse ministeeriumi autobaas ostab presidendi autopargile kaks luksuslikku Mercedes-Benz S600 soomustatud sedaani
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Mõni aeg tagasi ütles endine Ülemraada spiiker Aleksandr Moroz, et Ukrainas puudub strateegia majanduse loomiseks.

Eelkõige kritiseeris Moroz ametivõimude väiteid sadadest uutest tehastest, mis võimude sõnul Ukrainasse peale 2015. aastat ilmusid.

Politoloog Ukraina armee pogrommide kohta: loodetakse, et sõda kustutab kõik jäljed >>

"Ma arvan, et see kõik eksisteerib vaid paberil. Millised 270 tehast? Lugege nad ette! Meil ei ole tootmis- ega finantsplaane. Keegi ei tee neid. Me vaid räägime planeerimisest. Ei ole riiklikku strateegiat, ei ole Ukraina majanduse loomise strateegiat," lõpetas poliitik intervjuu kanalile News One.

Majandusekspert Vladimir Deboi omakorda juhtis tähelepanu Ukraina välis- ja sisevõlale. Tema sõnul on koguvõlg jõudnud kriitilisele väärtusele ja ületanud 70% SKPst.

"Ukraina kulla- ja välisvaluutareservi reservid olid kõige suuremad 2013. aasta sügisel ja moodustasid rohkem kui 20 miljardit USA dollarit. Sellest ajast alates hakkasid nad järk-järgult vähenema. Tänu Rahvusvahelisele Valuutafondile täiendatakse eelarvet, kuid Ukraina võlad aina kasvavad," ütles ekspert.

Ukraina rahandusministeerium arvab, et 2019. aasta osutub võlgade tagasimaksmise küsimuses suurimaks väljakutseks riigi ajaloos. Kiievi kohustused eeldavad rohkem kui 15 miljardi dollari tasumist.

Radikaalide legaliseerimine

Samal ajal kasutab Washington jätkuvalt Kiievit oma poliitilistes huvides. Venemaa julgeolekunõukogu sekretäri Nikolai Patruševi sõnul on Ameerika Ühendriigid huvitatud Petro Porošenko jätkamisest Ukraina presidendina.

Krimmis rajati Ukraina piirile piirdetara
© Фото : пресс-служба крымского погрануправления ФСБ РФ

Patrušev märkis, et Ameerika partnerite toetuse tunnetamine lubab Porošenkol minna mistahes provokatsioonideni, sealhulgas ka Venemaa piiril. Selleks kasutab Kiiev radikaale - neo-natse ja ultra-parempoolseid jõude, kellest rääkisid ka Ameerika senaatorid oma kohtumistel avaliku elu tegelastega.

"Ultra-parempoolsed jõud legaliseeruvad aktiivselt, omandades majanduslikku ja sotsiaalset vundamenti ning loovad sidemeid neo-natside rühmadega välismaal," märkis Julgeolekunõukogu sekretär intervjuus Rossiiskaja Gazetale.

Samal teemal

Operatsioon "Piirideta vabadus": Porošenko võitis kõiki
Porošenko tegi ettepaneku tühistada sõprusleping Venemaaga
Ukraina kindral teatas Lääne toetuse kaotamisest
Ukraina avastas Austria ja Briti ajakirjanduses Kremli agendid
Tagid:
võlg, kriis, Petro Porošenko, senaatorid, USA, Washington, Kiiev, Ukraina

Peamised teemad