19:26 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Poliitika
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
35 0 0

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul peaks 7. jaanuar ehk õigeusu kalendri esimene jõulupüha olema vaba päev ja riiklik püha, sest õigeusklikud soovivad samuti veeta oma pühi tõeliste pühade vääriliselt.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Õigeusklikud on Eestis suurim religioosne rühm, samuti suurim usklike rühm Tallinnas, edastas Tallinna linna pressiteenistus Raepress.

Metropoliit Eugeni töötab Eestis viisa alusel>>

Õigeusklike jõule tuleks Eestis tähistada riigipühana, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas tänasel õigeusu kiriku jõululaupäeva puhul.

"7. jaanuar ehk õigeusu kalendri esimene jõulupüha peaks olema vaba päev ja riiklik püha, sest õigeusklikud soovivad samuti veeta oma pühi tõeliste pühade vääriliselt," ütles Aas. "Õigeusklikud on Eestis suurim religioosne rühm, samuti suurim usklike rühm Tallinnas ning me peaksime austama nende soovi olla sel päeval koos oma peredega."

Aas osutas, et õigeusk on kõrvuti luterlusega osa Eesti traditsioonidest, sest Tallinna legendaarne linnapea Jaan Poska ja iseseisvusmanifesti autor Konstantin Päts olid mõlemad õigeusklikud.

Aas möönis, et taolisel ettepanekul on oma majanduslik aspekt.

"Kahtlemata on igal vabal päeval oma mõju majanduskasvule, kuid pühadega kaasneb reeglina teatud tarbimise suurendamine, mis avaldab majandusele omakorda positiivset mõju," sõnas Aas.

Venemaa vastu luuakse "püha NATO">>

Tallinna linnapea soovib kõigile õigeusklikele häid jõule ja loodab, et juba järgmisel aastal õnnestub seda tähistada vaba päevana.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
õigeusu kirik, jõulud, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad