07:23 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Poliitika
lühendatud link
48 0 0

Kolmekümne esimesel detsembril algas Ukrainas presidendivalimiste valimiskampaania.

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Ukraina endine välisminister Konstantin Grištšenko teatas telekanali NewsOne saates, et riigi presidendi Petro Porošenko praeguse strateegia põhiliseks eesmärgiks on valimiseelse PR-kampaania nimel teravdada suhteid Venemaaga, edastas RIA Novosti.

"Me oleme praegu ohtlikus ajajärgus kuni presidendi valimiskampaania lõpuni. Sest ametisolev president on valinud Venemaaga suhete teravdamise taktika lähtudes sellest, et see mõjub mobiliseerivalt nendele, kes potentsiaalselt võivad tema kasuks hääletada," ütles endine minister.

Ukraina president Petro Porošenko
Пресс-служба президента Украины

Senaatorid tunnistasid Ukraina Ameerika Ühendriikide juhitamatuks probleemiks>>

Samas on Porošenko sedasorti sammud diplomaadi sõnul täielikult vastuolus Ukraina ühiskonna nõudlusega rahumeelse lahenduse otsimiseks.

"Seetõttu on võimalik terve hulk tänasel päeval ettenägematuid stsenaariume, mis võivad viia olukorra tõsise teravnemiseni ulatuslike sõjaliste operatsioonide kaasamisega. Niiviisi liigume me rahumeelsest lahendusest kui sellisest veelgi kaugemale," sõnas Grištšenko kokuvõtteks.

Ukraina valimiskampaania algus

Kolmekümne esimesel detsembril algas Ukrainas presidendivalimiste valimiskampaania. Sellest päevast saavad kõik potentsiaalsed kandidaadid valimistele välja tulla. Selleks peab kandidaat olema vähemalt 35-aastane Ukraina kodanik, elanud riigis valimispäevast arvates vähemalt kümme aastat, valdama riigikeelt ning tasuma 2,5 miljoni grivna suuruse tagatisraha.

Porošenko tahtis sõjaseisukorda pikendada aga ei lastud>>

Oma kandidatuuri ülesseadmise kavatsusest on teatanud 17 inimest. Nende seas on endine peaminister Julia Tõmošenko, kes viibib eeluurimisisolaatoris kahtlustatuna terroriakti korraldamises rahvasaadik Nadežda Savtšenko vastu, erinevate parteide juhid ja nn tehnilised kandidaadid.

Ukraina ametisolev president Petro Porošenko ei ole veel välja kuulutanud soovi kandideerida teiseks ametiajaks.

Kampaania kestab 2019. aasta 3. veebruarini, valimised ise toimuvad 31. märtsil.

Tagid:
Venemaa, president, valimised, Petro Porošenko, Ukraina

Peamised teemad