20:43 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
52 0 0

Türgi pöördus Ankarat külastava USA riikliku julgeolekunõuniku John Boltoni poole palvega anda Süürias asuvad Ameerika sõjaväebaasid Türgile üle, või siis need hävitada.

TALLINN, 8. jaanuar – Sputnik. Väljaande allikate kohaselt on Türgi tungivalt vastu 22 USA baasi üleandmisele Süüria kurdidele pärast Ameerika vägede väljaviimist riigist, vahendas RIA Novosti teisipäeval ajalehte Hurriyet

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ja tema Türgi ametivend Mevlüt Çavuşoğlu ning Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ja Türgi kaitseminister Hulusi Akar
© Фото : Министерство обороны РФ

Bolton pidas Ankaras läbirääkimisi Türgi presidendi nõuniku ja pressiesindaja Ibrahim Kaliniga. Nende vestluse sisu ei avaldatud.

Varem välja kuulutatud ühine pressikonverents tühistati.

USA president Donald Trump kuulutas 2018. aasta detsembri keskel välja võidu ISISe * üle Süürias, märkides, et see oli ainus põhjus Ameerika sõjaväe riigis viibimiseks.

Mõni aeg hiljem teatas Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders, et USA alustas juba vägede väljaviimist Süüriast, lisades, et võit ISISe* üle ei tähenda veel koalitsiooni lõppu.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, oli riigis umbes kaks tuhat Ameerika sõjaväelast, kes koos "Süüria demokraatlike jõududega" kontrollisid piirkondi riigi ida- ja kirdeosas, mis on rikkad loodusvarade poolest.

Erdogan teatas "laiaulatuslikust operatsioonist" Süüria kurdide vastu >>

USA kolonel Douglas MacGregor ütles telekanalis Fox News, et Ameerika vägede väljaviimine Süüriast on "kaval samm", mis ajab väidetavalt Venemaa seal piirkonnas oma liitlastega tülli.

"Peame võimalikult kiiresti Põhja-Süüriast lahkuma, sest seal on kümneid tuhandeid Türgi sõdureid, kes on valmis ründama kurdi terroriste, kes selles piirkonnas Türgit ründasid," sõnab ta.  

"Me sundisime Süüria valitsust sinna sisenema ja läheme ise minema. Venemaal tuleb teha valik. Kui ta lubab Türgi Süüriasse, kaotab ta oma mõju süürlastele ja iraanlastele," oletab sõjaväelane.

* Venemaal keelatud terroriorganisatsioon

Samal teemal

Omade tule all - USA õhujõud tabasid Süürias kaks kärbest ühe hoobiga
Putin ja Merkel arutasid USA vägede Süüriast lahkumist
Tagid:
okupatsioon, USA baasid, Süüria, USA, Türgi, kurdid

Peamised teemad