12:29 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
9321

Tallinnas reklaampindade sisu üle järelevalvet tegev ettevõtlusamet andis teada, et esmaspäevased Eesti 200 venelasi ja eestlasi eri pooltele seisma kutsuvad plakatid läksid vastuollu reklaamiseadusega ning oleks kuulunud eemaldamisele.

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Kui plakateid poleks nii kiiresti eemaldatud, oleks amet alustanud järelevalvemenetlust reklaamplakatite eemaldamiseks, vahendas Pealinn viitega BNS-le Tallinna ettevõtlusameti kommentaari Postimehele.

"Tallinna ettevõtlusamet on seisukohal, et kõnealused reklaamplakatid olid vastuolus reklaamiseadusega, eelkõige reklaamile esitatavate põhinõuetega. Reklaamiseaduse paragrahv 3 lõige 4 punkt 1 kohaselt ei tohi reklaami olla vastuolus heade kommete ja tavadega," ütles Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher.

Ta lisas, et käesolevaks ajaks on küll plakatid linnapildist teisaldatud, kuid kui seda poleks tehtud, oleks amet alustanud järelevalvemenetlust reklaamplakatite eemaldamiseks.

Presidendi intervjuu - Eestis elava vene rahva mõnitamine >>

Mitme erakonna poliitikud võtsid esmaspäeval kriitiliselt sõna Tallinna kesklinna üles pandud plakatite suhtes, millel vastandati eestlasi ja venelasi.

Баннеры на трамвайной остановке в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna Ettevõtlusamet: Eesti 200 reklaamplakatid rikkusid seadust

Riigikokku pürgiv Eesti 200 võttis omaks intrigeerivate plakatite ülesriputamise Tallinna kesklinna, edastas ERR. Liikumise esimees Kristina Kallas ütles, et see, kui valuliselt Eesti ühiskond reageeris vene kogukonna eraldatusele viidanud plakatile, näitab lahendamata probleemi olulisust.

Pabertankid ja närvilised karud: mis Eesti sõdurit ohustab >>

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

Euroopa Parlamendis tunnistati, ent "õigustati" Baltikumi venelaste diskrimineerimist
Euroopa viskas Baltikumi tiiki kivi: pritsmeid on palju, tolku aga vähe
Eesti ametivõimud menetlevad praegu kokku 15 põgeniku ümberasustamistaotlust
Puškov: Eesti tähtsus piirdub Venemaa naabrusega
Õiguskaitsjatelt Baltimaade venelastele: kui oleme passiivsed, siis meid hävitatakse
Tagid:
plakat, venelased, eestlased, Eesti 200, poliitika, Eesti

Peamised teemad