15:22 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
ERJK hakkab arutama Keskerakonna rahastamist puudutavaid väiteid

ERJK hakkab arutama Keskerakonna rahastamist puudutavaid väiteid

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
24 0 0

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) kontrollib nii Paavo Pettai kui ka Evelyn Sepa ja teiste endiste ja praeguste keskerakondlaste väiteid Keskerakonna rahastamise kohta.

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Samas kahtleb komisjoni aseesimees Kaarel Tarand, kas nii vana juhtumi uurimiseks on mõistlik menetlust alustada.

"Ei Evelyn Sepp ega ka Paavo Pettai sõnades polnud midagi väga uut," ütles ERJK aseesimees Kaarel Tarand ütles BNS-ile, edastas Pealinn. "Komisjon peab samas selliseid avaldusi tähelepanelikult jälgima ning kontrollima, kas sellised avaldused sisaldavad uut infot, mis on senistest uurimistest välja jäänud ning võimalusel alustama uusi menetlus."

ERJK kaasab Savisaare menetlusse ka Keskerakonna
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Tõsise uurimise algatamisel piirid ees," nentis Tarand. "Esiteks on ees ajalised piirid: mõni asi võib olla lihtsalt aegunud."

Teiseks tõi Tarand esile, et mõnel juhul ei õnnestu leida tõendeid raha keelatud päritolu kohta. Ta tõi näiteks Silver Meikari juhtumi.

Taavi Aas pöördus ERJK vastu kohtusse>>

"Sel juhul viidi uurimine läbi. Raha päritolu jäi lõpuni selgitama, tõendeid selle keelatud päritolu kohta ei õnnestunud leida ning lõpuks jäi asi nii, et formaalselt oli raha annetanud eraisik."

"Sepa ja Pettai poolt saates "Pealtnägija" kirjeldatu on praeguse erakondade rahaasjade järelevalve mõttes eelajalooline aeg," sõnas Tarand.

"ERJK arutab teemat järgmisel neljapäeval koguneval koosolekul ja otsustame, kas meil on üldse võimalik, otstarbekas ja perspektiivikas menetlust alustada," ütles Tarand.

Kohalike lehtede kasutamine võimulolijate poliitilistes erahuvides on jätkuvalt probleem>>

"Minu isiklik arvamus on, et ERJK ressursside piire arvestades ei tasu enam nii vanade asjadega tegeleda," ütles Tarand.

Tarand tõi samas esile, et ERJK on korduvalt tegelenud Keskerakonna ning Paavo Pettai ja tema ettevõtte Midfield rahaasjadega ning komisjoni tehtud seni rahaliselt suurim ettekirjutus on seotud nimelt Midfieldi ja Keskerakonna majandussuhetele.

"See on pikaajaliste probleemide pundar," nentis Tarand.

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  8
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  16
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  26