04:01 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
141 0 0

Laupäeval, 12. jaanuaril avalikustati Keskerakonna valimiskongressil ning Reformierakonna Üldkogul Riigikogu valimiste üldnimekirjad.

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. Keskerakonna nimekirjas kandideerib 90 meest ning 35 naist, kõrgharidusega on 107 kandidaati. Noorim riigikogusse kandideerija on kõigest 26-aastane ning vanim kandidaat on 80-aastane, edastas Pealinn.

"Keskerakonnal on palju mõtteid Eesti muutmiseks sidusamaks, jõukamaks ja õiglasemaks," ütles erakonna esimees peaminister Jüri Ratas, lisades, et õiglane riik seisab iga lapse, perekonna ja eaka eest.

"Me ei lähe valimisvõitlusesse konkurente ründama ega hirme külvama," selgitas Ratas, et Keskerakond läheb valimisvõitlusesse praktilisi seisukohti selgitades ja kaitstes. "Keskerakond teab, et meil on ainult üks Eesti ja me peame hoidma seda sõltumata soost, vanusest rahvusest või sotsiaalsest staatusest."

Valimiseelsed mängud: kuidas luuakse erakondadele vajalikke reitinguid>>

Reformierakonna Üldkogul rääkis esimees Kaja Kallas, et Eesti riigi praegusteks võimalusteks on valida, kas ida või lääs, avatud või suletud riik, tagasi või edasi. "Pole kahtlustki, et Eesti senine suund on õige."

Eesti edu on ehitanud tegusad ettevõtlikud inimesed. "Me oleme edukad kuna oleme julgenud teha asju teistmoodi, omamoodi, Eesti moodi," tõi Kallas näited vabaduse võitmisest lauldes, rahareformi korraldamisest vastupidiselt ekspertide soovitusele ning digikeskkonna ehitamisest.

Politsei algatas EKRE plakatite sodimise asjus väärteomenetluse>>

"Meie pakume kattega lubadusi, ausat ja läbipaistvat asjaajamist ja kompetentsust," tõi Kallas välja Reformierakonna trumbid Keskerakonna ees.

"Meie seisame tegusate Eesti inimeste eest, Eesti rahva kultuuri ja keele säilimise eest. Seisame selle eest, et Eesti areneks. Meie tagame õiglase maksupoliitika. Meie seisame parema tuleviku eest," lõpetas Kallas oma kõne.

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis toimuvad 3. märtsil 2019. aastal.

Eesti 200 tahab arutada varamaksude suurendamist>>

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
Tagid:
valimised, Keskerakond, Reformierakond, Riigikogu, Eesti

Peamised teemad