20:59 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
6301

USA suursaadik Saksamaal Richard Grenell saatis mitmetele Saksa äriühingutele kirju, vihjates Ameerika Ühendriikide võimalusele kehtestada Nord Stream 2 toetuse tõttu nende vastu sanktsioone.

TALLINN, 13. jaanuar - Sputnik. "Nagu te teate, on Ameerika Ühendriigid Nord Stream 2 projektile kindlalt vastu. Gaasijuhtmel on meie Euroopa liitlaste ja partnerite jaoks tõsised geopoliitilised tagajärjed," vahendab RIA Novosti ajalehte Bild

"Mitmed Ida-Euroopa, Lääne-Euroopa ja Kanada valitsus on projekti vastu. Need partnerid jagavad meie muret "Venemaa kasvavalt agressiivse käitumise pärast," samuti energiaallikate kasutamise üle poliitilistel ja majanduslikel kaalutlustel," kirjutab Grenell oma kirjas, mis ajalehe kätte toimetati.

Väljaanne usub, et sellised teated saadeti paljudele ettevõtetele, kes suhtusid neisse surveavaldusena.

"Selle tulemusena palun ma oma valitsuse nimel, et teie ettevõte kaaluks ohtu, mida see projekt Euroopa energiajulgeolekule, samuti mainele kujutab ja hindaks sellega kaasnevate sanktsioonide ohtu," lisas Grenell.

"Kirja ei tuleks võtta mitte ähvarduse, vaid USA poliitika selge väljendusena," ütles suursaadiku esindaja.

Projekt Nord Stream - 2

Nord Stream 2 näeb ette gaasijuhtme ehitamise, mille aastane tarnevõimsus on 55 miljardit kuupmeetrit gaasi Venemaa rannikult Läänemere kaudu Saksamaale.

Ameerika Ühendriigid on projekti vastu. Sellega seoses ütles Vladimir Putin, et Donald Trump kaitseb sel moel Ameerika ettevõtete ärihuvisid oma kallimale LNG-le turu loomiseks ja Euroopa konkurentide tööstustoodangu omahinna tõstmiseks.

Angela Merkel on omalt poolt korduvalt märkinud, et Berliin näeb Nord Stream 2 projekti vaid kaubanduslikuna, kuid seob selle käivitamise Venemaa gaasi transiidi säilitamisega läbi Ukraina.

Vene pool on samuti korduvalt märkinud, et Nord Stream 2 projekt on täiesti kaubanduslik ja konkurentsivõimeline ning märkis, et see ei tähenda Venemaa gaasitransiidi lõpetamist Ukraina suunal.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Tagid:
Saksamaa, USA, sanktsioonid, kaubandussõda, Nord Stream 2, gaasijuhe, maagaas, torugaas, gaas

Peamised teemad