08:06 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
58 0 0

Saksamaa välisministeerium hindas USA suursaadiku Saksamaa LV-s Richard Grenelli läkitust Nord Stream 2 projektis osalevatele saksa ettevõtetele järjekordse provokatsioonina, teatab väljaanne Handelsblatt allikatele viidates.

TALLINN, 14. jaanuar — Sputnik. Eelnevalt ilmus meedias info, et Grenell on saatnud kirju mitmele Saksamaa ettevõttele ja vihjanud võimalusele Ameerika Ühendriikide poolt gaasijuhtme ehituse toetamise tõttu sanktsioonide kehtestamiseks. Suursaadiku esindaja selgitas, et seda ei tule võtta ähvardusena, vaid "USA poliitika selgesõnalise väljendusena", edastas RIA Novosti.

Väljaande andmeil on läkituse saanud ettevõtted pöördunud nõuküsimiseks välisministeeriumi poole. Sealt soovitati neil jätta kirjale vastamata.

Ajakirja Spiegel info kohaselt on liidukantsleril ja Saksamaa välisministeeriumil kavas esmaspäeval aru pidada, kas "Grenellile ja tema aina uutele provokatsioonidele" tuleks reageerida ja milline nimelt see reageering peaks olema.

USA suursaadik Saksamaal Richard Grenell saatis mitmetele Saksa äriühingutele kirju, vihjates Ameerika Ühendriikide võimalusele kehtestada Nord Stream 2 toetuse tõttu nende vastu sanktsioone.

USA suursaadik ähvardas Saksamaad võimalike Nord Stream 2-ga seotud sanktsioonidega>>

"Nagu te teate, on Ameerika Ühendriigid Nord Stream 2 projektile kindlalt vastu. Gaasijuhtmel on meie Euroopa liitlaste ja partnerite jaoks tõsised geopoliitilised tagajärjed," vahendas Sputnik Eesti hiljuti.

"Mitmed Ida-Euroopa, Lääne-Euroopa ja Kanada valitsus on projekti vastu. Need partnerid jagavad meie muret "Venemaa kasvavalt agressiivse käitumise pärast," samuti energiaallikate kasutamise üle poliitilistel ja majanduslikel kaalutlustel," kirjutab Grenell oma kirjas.

Sellised teated saadeti paljudele ettevõtetele, kes suhtusid neisse surveavaldusena.

"Peatada enam ei saa": Venemaa vankumatud vastased on paratamatusega leppinud>>

"Selle tulemusena palun ma oma valitsuse nimel, et teie ettevõte kaaluks ohtu, mida see projekt Euroopa energiajulgeolekule, samuti mainele kujutab ja hindaks sellega kaasnevate sanktsioonide ohtu," lisas Grenell.

Projekt Nord Stream 2

Nord Stream 2 näeb ette gaasijuhtme rajamist läbilaskevõimsusega 55 miljardi kuupmeetrise gaasi aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani. USA on sellele projektile vastu. Vladimir Putin on sellega seoses öelnud, et Donald Trump lähtub ameeriklaste ärihuvidest LNG tarnimisel Euroopa Liitu.

Nord Stream 2>>

Angela Merkel on korduvalt märkinud, et Berliin käsitleb seda projekti kaubanduslikuna, kuid samas seob ta selle elluviimise Ukraina kaudu kulgeva vene gaasitransiidi säilitamisega.

Venemaa pool on korduvalt teatanud, et tegemist on tervenisti kaubandusliku ja konkureeriva projektiga, ning osutanud, et see ei eelda Euroopa Liitu läbi Ukraina kulgeva vene gaasitransiidi lõpetamist.

Teema:
Nord Stream 2 (143)
Tagid:
provokatsioon, Saksamaa, USA, Nord Stream 2

Peamised teemad