09:37 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Poliitika
lühendatud link
5310

Valgevene president Aleksandr Lukašenka toonitas, et ei tea Ukraina poliitiku seisukohta Moskva ja Kiievi vaheliste suhete normaliseerimise küsimuses.

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Valgevene president Aleksandr Lukašenka lausus jutuajamisel Kiievi esindajaga Donbassi humanitaarabi töörühmas Viktor Medvedtšukiga sõna vastasseisu kiireimas korras lahendamise poolt riigi idaosas, edastas RIA Novosti.

"See on arusaamatus, mida kuidagi teisiti ei anna nimetada, tuleb lõpetada. <...> Vennasvabariigid, vennasrahvad. <…> Teeme oma vaenlastele ja konkurentidele oma kätega kingituse," teatas ta.

Valgevene president märkis, et talle on väga oluline kuulda Medvedtšuki seisukohta Ukrainas toimuva osas.

Lukašenka toonitas, et ei tea Ukraina poliitiku seisukohta Moskva ja Kiievi vaheliste suhete normaliseerimise küsimuses.

"Ma ütleksin isegi, et te peate mind selles olukorras kuidagi suunama. Ma pean kas oma seisukohas kindel olema või siis sellest loobuma, kui mul õigus pole," lisas Valgevene riigipea.

Läänega kokku leppida: kuidas ja millises järjekorras tuleks alistuda>>

Donbassi kasvatajad kavatsevad saavutada soovitud tulemuse viie aastaga, kulutades selleks 60 miljonit dollari Ameerika maksumaksja raha
© Sputnik / Игорь Маслов

Medvedtšuk omalt poolt nentis Valgevene ja isiklikult Lukašenka rolli Donbassi küsimuse rahumeelsel lahendamisel.

Putin vastas kriitikale Donetski RV ja Luganski RV valimiste asjus>>

Ta rõhutas, et Valgevene pakkus välja platvormi läbirääkimisteks ja Minski kokkuleppeid käsitletakse endiselt kui ainsat rahumeelse lahenduse tegevuskava.

Samal ajal nentis poliitik kahetsusega, et neid leppeid ei täideta.

"Paljudele ukrainlastele , kes Donbassis rahu ihkavad, on Minsk saanud mitte lihtsalt vennaliku, heatahtliku valgevene rahva asupaigaks, vaid ka lootuseks, et rahumeelne lahendus ometigi saabub," rõhutas ta.

Pärast kohtumist ütles Medvedtšuk ajakirjanikele, et oli Lukašenkaga arutanud Valgevene rolli Ida-Ukraina konflikti lahendamisel.

Lukašenka hoiatas tagajärgedest maksuvabastuse kompenseerimisest keeldumise korral>>

Poliitik märkis ühtlasi Minski "vahendajarolli", sealhulgas Ukraina ja Venemaa vaheliste suhete parandamise küsimustes.

Minski kokkulepete täitmine
Minski kokkulepete täitmine
Tagid:
Ukraina, Venemaa, Aleksandr Lukašenka, Donbass, Minsk

Peamised teemad