18:15 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
51 0 0

USA võimalikud sanktsioonid Saksamaa ettevõtete vastu, kes osalevad Nord Stream 2 rajamises, on tingitud Washingtoni murest Euroopa energiaturvalisuse ja Ukraina kaudu kulgeva vene gaasitransiidi pärast.

TALLINN, 17. jaanuar - Sputnik. Seda väitis USA suursaadik Saksamaal Richard Grenell intervjuus saksa väljaandele Rheinische Post, vahendas RIA Novosti.

Enne seda oli meedias ilmunud info, et Grenell ähvardas piirangutega teatud saksa ettevõtteid, kes osalevad gaasijuhtme rajamises. Saksamaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Adebahr teatas, et Berliini ja Washingtoni seisukohad on erinevad.

USA suursaadik ähvardas Saksamaad võimalike Nord Stream 2-ga seotud sanktsioonidega >>

Grenelli sõnul ei erine nende kirjade sisu USA võimude avalikest avaldustest: "Venemaa energiaekspordi valdkonnas töötavad ettevõtted riskivad sattuda sanktsioonide alla."

Seejuures ei hakanud USA diplomaat vastama küsimusele, milliseid sanktsioone nimelt võidakse Saksamaa ettevõtete suhtes rakendada.

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Ta märkis, et Nord Stream 2 ehitus on mõeldud üksnes alternatiivse marsruudi loomiseks gaasitransiidiks Euroopasse Ukrainast mööda minnes. Türgi gaasijuhtmega Turkish Stream muutub aga maagaasi transiit Ukraina kaudu tegelikult tarbetuks, lisas Grenell.

Suursaadik väitis ühtlasi, et gaasijuhtme olemasolu avaldab mõju mitte üksnes Saksamaale, vaid ka kogu Euroopale, kus tema sõnul paljud on selle projekti teostamise vastu.

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova kommenteeris USA suursaadiku Richard Grenneli avaldusi kehtestada sanktsioonid Nord Stream 2 projektis osalevatele Saksamaa ettevõtetele, vahendas uudisteporetaal Sputnik Eesti kolmapäeval.

"See on osa suurest programmist. On olemas pikaajaline programm meie riigi ülemaailmseks heidutamiseks, mida on realiseeritud läbi kogu ajaloo. Ja on olemas selle lühiajaline osa. Loomulikult on see vastuvõetamatu, loomulikult ei kuulu see pehmelt öeldes suursaadiku pädevusse, vaid on üldiselt sellega vastuolus," ütles Zahharova telekanali Rossia 1 eetris.

Saksamaa välisministeerium luges USA suursaadiku läkitust provokatsiooniks >>

Saksamaa välisministeerium hindas USA suursaadiku Saksamaa LV-s Richard Grenelli läkitust Nord Stream 2 projektis osalevatele saksa ettevõtetele järjekordse provokatsioonina, vahendas uudisteporetaal Sputnik Eesti.

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Ameerika Ühendriigid: Saksamaa ei kuuletu enam meile
Saksamaa reageeris Varssavi ja Kiievi üleskutsele peatada Venemaa
Trump nimetas Saksamaa kulutusi Nord Stream 2-le kohatuiks
Saksamaa ei loobu Kertši intsidendi pärast Nord Stream 2-st
Merkel kinnitas Kiievile, et Euroliit kontrollib uut Nord Streami
Tagid:
ettevõtlus, majandus, Venemaa, Saksamaa, USA, Nord Stream 2

Peamised teemad