17:44 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
6110

Eesti 200 juhatus arvas erakonnast välja kaks kehtiva kriminaalkaristusega liiget, kes olid erakonda astudes oma allkirjaga kinnitanud kehtiva karistuse puudumist.

TALLINN, 17. jaanuar — Sputnik. "See on kahetsusväärne juhtum, kuna erakonda astumiseks oli kandidaatide avalduses punkt, kus nad peavad kinnitama, et neil ei ole kehtivat kriminaalkaristust. Meil ei olnud jõudlust kõiki inimesi põhjalikult kontrollida ja me usaldasime inimesi," ütles erakonna aseesimees Meelis Niinepuu Eesti 200 pressiesindaja vahendusel BNS-ile, vahendas Pealinn.

Plakatiaktsioon kukutas Eesti 200 toetuse >>

Kui erakond hakkas ajakirjaniku päringu peale nimekirja kontrollima, siis selgus, et kaks erakonna liiget on kehtiva kriminaalkaristusega, ülejäänute karistused on kustunud.

"Mis puudutab inimesi, kelle karistused on praeguseks kustunud, siis on ebaõiglane karistada inimesi teistkordselt. Eesti 200 on liberaalne ja humaanne poliitiline jõud, kes on seisukohal, et iga inimene väärib teist võimalust," lisas Niinepuu.

Venelased eestlaste hõimu liual
© Sputnik / Вадим Анцупов

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et alates sügisest püsivalt üle valimiskünnise olnud Eesti 200 toetus on plakatiaktsiooni järel langenud kahele protsendile. Kõige populaarsemad erakonnad on Keskerakond ja Reformierakond, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Küsitlusega alustati 7. jaanuaril, ehk samal päeval kui ilmusid Tallinna Hobujaama trammipeatusesse Eesti 200 poolt paigutatud plakatid, mis kutsusid eestlaseid ja venelasi eri pooltele seisma. Seega langes vähemalt 90% küsitlusperioodist plakatiaktsiooni teemalise diskussiooni aega.

Tallinnas reklaampindade sisu üle järelevalvet tegev ettevõtlusamet andis teada, et Eesti 200 venelasi ja eestlasi eri pooltele seisma kutsuvad plakatid läksid vastuollu reklaamiseadusega ning oleks kuulunud eemaldamisele.

Kui plakateid poleks nii kiiresti eemaldatud, oleks amet alustanud järelevalvemenetlust reklaamplakatite eemaldamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Valimiseelsed mängud: kuidas luuakse erakondadele vajalikke reitinguid >>

Riigikokku pürgiv Eesti 200 võttis omaks "intrigeerivate" plakatite ülesriputamise Tallinna kesklinna. Liikumise esimees Kristina Kallas ütles, et see, kui valuliselt Eesti ühiskond reageeris vene kogukonna eraldatusele viidanud plakatile, näitab lahendamata probleemi olulisust.

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

Eesti 200 läheb erakonnana valimistele
Eesti 200 loob varivalitsuse
Eesti 200 ei soovi end parem-vasak skaalal määratleda
Eesti 200 soovitus: peaminister peab justiits- ja välisminister välja vahetama
Eesti 200 reklaamplakatid rikkusid seadust
Eesti 200 tahab arutada varamaksude suurendamist
Tagid:
valimised, Riigikogu, poliitika, Eesti 200

Peamised teemad