07:31 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
14861

Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

TALLINN, 18. jaanuar - Sputnik. Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan nimetas terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemist ameeriklaste sotsiaalvõrgustiku juhtkonna poolt tsensuuri kehtestamiseks.

Facebook heitis tsenseerimist takistava maski näolt

"Facebook ise tunnistas omaenese avalduses, et mingisuguseid etteheiteid neil nende lehekülgede sisule tegelikult polegi, mingeid Facebooki reegleid ega ülepea normaalse elu reegleid me rikkunud ei ole. Milliseid eeskirju me rikkusime, millised etteheited meie suhtes siis on, sellest ei suuda me juba terve päeva aru saada," teatas ta RIA Novostile.

Simonjani hinnangul suleti Sputniku kontod ja leheküljed nimelt sel põhjusel, et nad olid seotud Sputnikuga või olid Sputniku ajakirjanike kontod. Ta rõhutas, et kõik see meenutab tsensuuri.

"Kui see ei ole tsensuur, kui me jätkuvalt usume, et Facebook kujutab endast mingit liberaalset meediat ja platvormi selleks, et jagada liberaalseid ideid, siis oleme me nähtavasti lihtsalt väga halvasti informeeritud või lihtsalt lollid," nentis Simonjan kokkuvõtteks.

Facebook kustutas Sputniku leheküljed ja kontod

Neljapäeval, 17. novembril teatas Facebook'i küberjulgeoleku juht Nathaniel Gleicher, et "Venemaa kooskõlastatud ebausaldusväärse tegevusega tõttu võrgustikus, mis tegutses Venemaal, Baltimaades, Kesk-Aasias, Kaukaasias, Kesk- ja Ida-Euroopas kustutati 364 Facebooki lehekülge, edastas uudisteporataal Sputnik Eesti.

Lisaks kustutas ettevõte 107 lehekülge Facebookis ja 41 Instagrami kontot, kuna kontoomanikud esitlesid end ukrainlastena ja haldasid mitmeid võltskontosid, levitades uudiseid Ukrainast sellistel teemadel nagu ilm, protestid NATO vastu ja sanitaartingimused koolides". Ettevõtte teatel on ka need kontod seotud Venemaaga.

Zahharova rünnakutest Sputnikule: pekstakse neid, kes on tõhusad >>

"Otsus on selgelt puhtpoliitiline, mis tähendab tegelikult tsensuuri - blokeeritud on seitsme toimetuse leheküljed naaberriikides lähivälismaal. Sputniku toimetused tegelevad uudiste tootmisega ja teevad seda hästi. Kui blokeerimine on Facebooki ainuke reaktsioon meedia kvaliteetsele tööle, siis pole meil küsimusi - kõik on niigi selge. Kuid on lootust, et terve mõistus võidab! Lugege Sputnikku," öeldakse Sputniku pressiteenistuse teates.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

RT võitleb lihtsate inimeste tõe eest, teatas Simonjan
Simonjan soovitas BNS-ile oma kliente mitte petta
Simonjan võttis intervjuu Skripalide juhtumi "kahtlusalustelt"
Simonjan Sputniku ajakirjanike nimekirja avaldamisest Timesis: "Head 1933 aastat!"
Simonjan andis hinnangu uutele RT ja Sputniku vastu esitatud süüdistustele
Tagid:
poliitika, Sputnik, Margarita Simonjan, RT, Facebook

Peamised teemad