10:11 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Poliitika
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
98 0 0

Šveits ei arestinud Ukraina Naftogazi hagi alusel Gazpromi varasid. Ukrainas oldi sellest nördinud ja otsustati ise neid varasid otsima hakata, kui šveitslased sellega hakkama ei saa.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Šveitsi kohus tühistas otsuse arestida Gazpromi vara Nord Stream ja Nord Stream-2 operaatorfirmades. Ukraina Naftogazi juhtkond on sellega muidugi väga rahulolematu.

Ettevõtte kommertsdirektor Juri Vitrenko ütles, et varasid ei arestitud, sest neid ei leitud. Ja nüüd on tema ülesanne need iga hinnaga üles leida.

Auru all: Ukraina kummalised arvutused >>

Naftogazi juht Andrei Kobolev ei jõudnud veel kinnitada, et vara arestiti kõikjal summas üle kahe ja poole miljardi dollari, kui selgus, et mingit vara pole ja arestitav vara tuleb kõigepealt üles otsida.

Selle kohta öeldakse, et ära ütle "hop!" enne kui pole üle hüpanud. Kui pan Vitrenko leiab, mida Gazpromi varadest tema kasuks realiseerida saaks, eks siis rõõmustagugi.

Siiski pole täpsustatud, kuidas ta kohtuotsuse peale sülitades kavatseb välisriikide territooriumil teiste isikute vara otsida. Võib-olla korraldatakse uurimisekspeditsioon.

Võib-olla hakkab Ukraina traditsiooniliselt survet avaldama ja kerjama - Ukraina on juba harjunud enda esitlemisega verise Vene türannia ohvrina. Kuid seekord see taktika tõenäoliselt ei tööta.

Haletseda ja Euroopas paar kõlavat avaldust teha muidugi võidakse aga kui tegemist on raha ja soojusega Euroopa kodudes, siis paljast ideoloogiast enam ei piisa – tuleb tugineda tervele pragmatismile.

Kas keegi terve mõistusega EL juhtidest võiks Ukraina pärast Nord Streami 2 ehitava Gazpromiga tülli pöörata, mis tooks ainult häda kaela? Poola ja Balti riigid ei tule arvesse - neist ei sõltu selles küsimuses midagi.

Kuid Saksamaalt sõltub, ja vägagi palju – tema on sellest projektist eelkõige huvitatud. Isegi niivõrd, et on valmis Kiievile järeleandmisi tegema, kui ta ainult ei segaks – see, et osa Ukraina transiidist peab jääma, on eraldi tingimusega ette nähtud.

Zahharova andis hinnangu USA suursaadiku kirjadele Nord Stream 2 kohta >>

Kuid Kiievile on nendest järeleandmistest vähevõitu - ta tahaks kõike ja rohkemgi veel. Nagu see vanaeit, kes oleks võinud aadliproua olla, kuid jäi lõhkise künaga.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Porošhenko mõtles välja, kuidas Ukraina rikkaks teha
Millega Nord Stream 2 Ukraina tarbijaid ohustab
Ukraina majandus ja riik on kristalselt hapraks muutunud
Tagid:
Venemaa, Ukraina, majandus, gaas, Nord Stream 2

Peamised teemad