16:42 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
6501

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liikmed osalevad alanud nädalal assamblee täiskogu osaistungil Strasbourgis Prantsusmaal, kus arutluse alla tulevad avalike teenuste meedia seoses desinformatsiooni ja propagandaga, meediavabadus, interneti valitsemine ja inimõigused.

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Osaistungil toimuvad ka kaks arutelu, millest üks käsitleb Venemaa avatud agressiooni Ukraina vastu ja selle ohtu Euroopa julgeolekule ning teine Türgi opositsioonipoliitikute halvenevat olukorda, vahendas Riigikogu pressiteenistus.

ENPA Eesti delegatsiooni juhi Marianne Mikko sõnul on alanud aasta tähenduslik, mil Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee tähistab 70. sünnipäeva.

"See sümboolne aasta jääb saatma kõiki neid ENPA täiskogu osaistungeid, kus me mõtleme rohkem Euroopale, ühtsusele, solidaarsusele ja inimõigustele," ütles ta.

Politoloog: Venemaa maksab kinni tema enda vastase ENPA tegevuse>>

Delegatsiooni asendusliige Andres Herkel esitleb istungil oma raportit "Interneti valitsemine ja inimõigused". Herkeli sõnul on inimõiguste ja ausate valimiste temaatika järjest enam seotud küberruumis toimuvaga.

ENPA-s hinnati kahjusid Venemaa otsusest mitte maksta raha Euroopa Nõukogu eelarvesse>>

"Minu raport on üks mitmest raportist, milles on tõstatatud andmekaitse ja desinformatsiooni küsimus."

Delegatsiooni asendusliige Jaak Madison sõnas et algav istunginädal on märgiline, kuna jääb selle Riigikogu koosseisu delegatsioonile viimaseks.

"Minu jaoks on väga oluline päevakorras olev raport, mis käsitleb šariaadi seadusi ja sellele tuginevat Kairo deklaratsiooni, mille on heaks kiitnud paljud islamiriigid, sealhulgas kolm Euroopa Nõukogu liikmesriiki ehk Türgi, Albaania ja Aserbaidžaan. See on väga oluline küsimus laiemalt, kuna islamikogukond on Euroopas jõuliselt laienemas ja sellega esinevad aina suuremad inimõiguste rikkumised," rääkis Madison.

Nagu Sputnik Eesti teatas, võeti 2015. aasta jaanuaris Venemaa delegatsioonilt Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees hääleõigus. Niisugune otsus oli tagajärjeks Moskva süüdistamisele väidetavas Krimmi "ebaseaduslikus" Ukrainast "lahtirebimises".

Kõik katsed Venemaa delegatsiooni õigusi ENPA-s taastada jooksevad russofoobsete riikide, sealhulgas Eesti esindajate seisukoha tõttu liiva.

Toetada ei tohi, pommitada võib: ENPA avaldas oma seisukoha Donbassi suhtes >>

Alates 2017. aastast on Venemaa külmutanud oma osamakseid organisatsiooni eelarvesse selle ajani, kuni delegatsiooni volitusi ENPA-s täielikult ei taastata.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
Tagid:
propaganda, täiskogu, Riigikogu, ENPA

Peamised teemad