05:22 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
Eestis soovitati raketilööki Peterburi pihta (3)
20321

Venemaa diplomaatilises esinduses kommenteeriti portaalile Sputnik Eesti ajakirjanik Vahur Kooritsa avalikku üleskutset heidutada Venemaad võimaliku raketirünnakuga Peterburile.

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Venemaa saatkond Eestis usub, et Peterburi raketirünnakule üles kutsuvate materjalide avaldamine meedias oli tellimustöö. Seda kinnitas diplomaatilise esinduse pressiteenistus eksklusiivses kommentaaris portaalile Sputnik Eesti.

"Vaevalt tasuks tähelepanu pöörata nendele haiglastele fantaasiatele, mille autor on ilmselt liialt kauaks arvutimänge mängima jäänud, kui need poleks levinud paljudesse oma mainet kalliks pidavatesse meediakanalitesse," öeldi Venemaa saatkonnas.

President Kersti Kaljulaid
© AP Photo / Aleksey FILIPPOV

Eestis soovitati Leningradi blokaadi lõppemise aastapäevaks raketilööki Peterburi pihta>>

"Selle õnnetu "sulesepa" tagant tuleks ilmselt otsida neid, kes tahavad Venemaad ühel või teisel moel provotseerida ja siis loota, et kusagilt kaugelt kukub neile miljard dollarit riigikaitseks "agressiivse naabri" eest," lisas diplomaatiline esindus.

Kokkuvõtteks kutsus Venemaa saatkond üles "selle labase provokatsiooni tellijaid meeles pidama, et meie riikide vaheliste suhete vastutustundetu pingestamine on vastuolus Eesti elanikkonna valdava enamuse tahtega elada Venemaa rahvaga rahus ja sõpruses."

"Suru neid!..." Kuidas Baltimaad lahe-intsidendi pärast Venemaad rammisid>>

Sputnik Eesti on varem kirjutanud ühes Eesti meediaväljaandes avaldatud ajakirjanik Vahur Kooritsa ettepanekust soetada Eesti kaitseväele "maa-maa" tüüpi raketid ja sihitada need Peterburile. Tema arvates oleks võimalik raketirünnak Neevalinnale täiendavaks heidutusabinõuks "Venemaa agressiooni" vastu.

Kas Eesti suudab valimistesse sekkumist tõrjuda>>

Samuti peab Eesti "sulesepp" vajalikuks Venemaa tsiviillaevade hõivamist ja uputamist Läänemerel.

Teema:
Eestis soovitati raketilööki Peterburi pihta (3)
Tagid:
Peterburi, raketilöök, Sputnik, provokatsioon, Venemaa, Eesti, saatkond

Peamised teemad