08:19 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
11010

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) nõudmised vabastada pärast Kertši väinas toimunud provokatsiooni kinni peetud Ukraina sõjaväelased, on ebaloogilised. Sellise avalduse tegi regionaalse parlamendi rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees Juri Gempel.

TALLINN, 25. jaanuar - Sputnik. ENPA võttis vastu resolutsiooni, milles kutsutakse Moskvat üles "Ukraina sõjaväelased viivitamatult vabastama ja andma neile vastavalt kehtivatele rahvusvahelisele humanitaarõigusele, eelkõige Genfi konventsioonidele vajalikku meditsiinilist ning õiguslikku ja/või konsulaarabi, vahendab RIA Novosti

ENPA Eesti delegatsioon osaleb assamblee istungil >>

Krimmi regionaalse parlamendi rahvusvaheliste suhete parlamendikomisjoni esimees Juri Gempel vastas sellele, et ENPA nõudmised vabastada Kertši väinas toimunud provokatsiooni järgselt kinni peetud Ukraina sõjaväelased, on ebaloogilised. Tema sõnul on Läänes juba normiks saanud eelarvamuslik suhtumine Venemaa tegevusse asjade sisusse süvenemata.

"Selleks, et olukorda hinnata või vähemalt nendele probleemidele objektiivselt läheneda, tuleb loomulikult Krimmi tulla ja küsida, mida siin asjast arvatakse. Tulge, vaadake, Krimm on kõigile avatud," lisas Gempel.

Ukraina mereväe provokatsioon

25. novembri hommikul rikkusid Ukraina mereväe alused Berdjansk, Nikopol ja Jana Kapu Venemaa riigipiiri ja sooritasid mitu tundi ohtlikke manöövreid ignoreerides Venemaa ametivõimude seaduslikke nõudmisi.

See toimus Kertši väinas, mis kuulub Aasovi mere akvatooriumi ja ühendab seda Musta merega (sellest ka võimalike sanktsioonidepaketi nimetus).

Moskvas kommenteeriti Macroni ja Merkeli avaldust Kertši väina vahejuhtumi kohta >>

Piiririkkujad peeti kinni ja 24 sõjaväelast, sealhulgas operatsiooni juhtinud Ukraina julgeolekuteenistuse SBU ohvitserid võeti vahi alla. Pärast seda süüdistas Kiiev Moskvat agressioonis.

Vladimir Putin nimetas juhtumit ettekavatsetud provokatsiooniks, mis on seotud Petro Porošenko madala reitinguga enne eelseisvaid presidendivalimisi.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

ENPA-s saadi aru, et Venemaa suhtes on tehtud "suur viga"
Politoloog: Venemaa maksab kinni tema enda vastase ENPA tegevuse
Tagid:
Krimm, poliitika, ENPA, provokatsioon, Kertši väin

Peamised teemad