21:09 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
11511

Russofoobide katse katkestada Serbia poliitiku sõnavõtt ajendas ENPA presidenti sõnavabadust meelde tuletama.

TALLINN, 25. jaanuar - Sputnik. Serbia delegatsiooni esindaja Euroopa Nõukogu Põhiseaduslikus Assamblees (ENPA) Aleksandar Šešelj viis russofoobselt meelestatud kolleegid ENPA-s hüsteeriasse. Hüsteeriahoo põhjustas Serbia poliitiku sõnavõtt assamblee istungisaalis, kus ta tunnistas Krimmi Venemaa lahutamatuks osaks.

ENPA Eesti delegatsioon osaleb assamblee istungil >>

"Alates 2014. aastast on Krimm Venemaa lahutamatu osa. Krimmi referendum oli demokraatia pidupäev, millest Euroopa võib vaid unistada," vahendab RIA Novosti Šešelji sõnu.

Krimm lükkas tagasi ENPA nõudmised seoses Kertši sündmustega, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Niisuguse avalduse peale üritas osa saadikuist hüsteeriliste vahelehüüetega sõnavõtu jätkamist takistada, kuid edutult. ENPA president Lilian Maury Pasquier pöördus omakorda skandaalitsejate poole nõudmisega vahelehüüded lõpetada. Ta nentis, et "härra Šešeljil on õigus oma arvamust avaldada".

Oma sõnavõttu jätkates tuletas Serbia parlamendisaadik meelde, et viimastel Euroopa Parlamendi valimistel oli osalusprotsent ainult 40, samas aga oli see Krimmi Venemaaga ühinemise asjus korraldatud referendumil kaks korda suurem.

Aleksandar Šešelj kinnitas ühtlasi, et Venemaa riigipeal Vladimir Putin "omab suurimat legitiimsust Euroopas".

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, sai Krimm Venemaa osaks 2014. aasta kevadel referendumi tulemusena, kus poolsaare Venemaa Föderatsiooniga liitumise poolt hääletas 96,77% Krimmi Vabariigi ja 95,6% Sevastopoli elanikest.

Ukraina võimud, kes asusid riiki valitsema pärast lääneriikide poolt toetatud relvastatud riigipööret, eiravad krimlaste arvamust ja peavad poolsaart "ajutiselt okupeeritud" territooriumiks.

Norra poliitik: läänemaailmal tuleb Krimm Venemaa osaks tunnistada >>

Moskvast om omakorda korduvalt teatatud, et Krimmi Vabariigi vastuvõtmine Venemaa Föderatsiooni koosseisu vastas kõikidele rahvusvahelise õiguse normidele. Venemaa juhtkonnas on kõige kõrgemal tasandil toonitatud, et mingisuguseid diskussioone Krimmi kuuluvuse küsimuses ei kavatseta pidada.

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on "meie jaoks, Venemaa Föderatsiooni jaoks see küsimus lukku pandud."

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Peamised teemad