01:45 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Poliitika
lühendatud link
16520

Venemaa diplomaatiline esindus kommenteeris Eesti parlamendiliikme reageeringut Twitteris ilmunud portaali "Istoria.rf" teatele Tartu rahulepingust ja soovitas Riigikogu saadikul oma silmis palki otsida.

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. Venemaa saatkond Eestis vastas Riigikogu väliskomisjoni juhi Marko Mihkelsoni üleskutsele vastata ametlikult portaali "Istoria.rf" teatele Tartu rahulepingu kohta.

Portaalile Sputnik Eesti antud kommentaaris soovitasid diplomaadid saadikul otsida palki oma silmis.

"Laskumata arutelusse mainitud sõnumi üle, mis peegeldab selle autori vaatenurka, tahaksime märkida järgmist. Kui Eesti suursaadikule Venemaal oleks esitatud küsimusi iga kord, kui Eesti meedias ja sotsiaalvõrgustikes ilmuvad russofoobsed ja Venemaa-vastased materjalid, siis oleks neile vastamine võtnud olulise osa tema tööajast. Seepärast peame selliseid üleskutseid katseks veelgi pingestada Vene-Eesti kahepoolsete suhete atmosfääri," teatati saatkonnast.

"Neile, kes selliseid jõupingutusi teevad, tahaks vastata hästituntud vanasõnaga - "Nähakse küll pindu kellegi teise silmis, kuid palki enda silmis ei nähta," lisati diplomaatilises esinduses.

Moskva Tallinnale: miljardist võite vaid und näha>>

Stolitsa.ee andmetel kritiseeris Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson oma Facebooki kontol portaali "Istoria.rf" Twitteris avaldatud teadet Tartu rahulepingu allkirjastamise 99. aastapäeva puhul. Saadiku arvates on tekst vale ja väärib diplomaatilisel tasandil Eesti reaktsiooni.

​"Me ei tohiks seda tähelepanuta jätta ja välisministeerium peaks võtma tarvitusele asjakohaseid diplomaatilised meetmed. Enne 24. veebruari on põhjust suursaadik (Aleksandr) Petrovilt midagi küsida," kirjutas Mihkelson oma Facebooki kontol.

Tartu rahulepingu allkirjastamine tähendas, et pooled tunnustasid oma riikluse legitiimsust. Nõukogude Venemaa loobus mistahes õigustest Eestile ja oli esimene, kes Eesti Vabariiki tunnustas. Nõukogude Venemaa suhtus rahulepingusse Eestiga kui rahvusvahelise "blokaadi" läbimurdmisesse.

Tagid:
saatkond, Aleksandr Petrov, Marko Mihkelson, rahuleping, Tartu, Eesti, Venemaa

Peamised teemad